12 Ekim Cumartesi 2019

Samsung yangın söndüren vazo yaptı!


Teknoloji devi Samsung, bu kez yeni bir akıllı telefon ya da televizyonla değil, bir vazo ile gündeme geldi. Ancak, siz ona vazo dendiğine bakmayın. Firevase ismi verilen vazonun en önemli özelliği yangın söndürebiliyor olması. İşte Samsung yangın söndüren vazo

Vazo gövdesinde potasyum karbonatla geliyor. Herhangi bir yangın söz konusu olduğunda vazo el bombası gibi fırlama özelliğine sahip. Yalnızca 100 bin adet üretilen vazo modeli, aslında Güney Kore’de insanların evlerine yangın söndürücü almaları için hazırlanan bir kampanyanın ürünü. Ancak videolara bakılırsa son derece işlevsel bir özeliğe sahip.

Bu kampanya ile insanların yangın söndürücü alma oranının arttığı söyleniyor.

Samsung’un alt markası Cheil Worldwide tarafından üretilen Samsung Firevase’dan ilerleyen zamanda 200 bin adet üretilecek. Bu arada vazonun tabiki normal vazo gibi bir işlevi de var.

Ufak yangınlar için ideal olan Samsung Firevase’in nasıl çalıştığını görmek için aşağıdaki videoya bir göz atabilirsiniz.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

mobil fotoğrafçılık

Mobil fotoğraflarınıza ışık tutan teknoloji

Akıllı telefonların fotoğraf çekme kalitesinin yükselmesiyle beraber ‘‘mobil fotoğrafçılık” iyice gelişti. Ancak birçok model hale …

Bir Cevap Yazın