6 Aralık Pazartesi 2021

Apple Watch neler yapabiliyor?


Bahar geldi, havalar ısınıyor. Artık dışarı çıkma zamanı. Boş vakitlerinizi yeşil alanlarda geçirmek ve huzuru buralarda aramak için doğru zaman. Açık havada geçirilen vakitler artınca bu vaktin nasıl değerlendirileceği de önemli bir konu haline geldi. Peki, teknolojinin burada da sizin en önemli destekçiniz olduğunu biliyor musunuz? Kullanacağınız akıllı telefonlar, akıllı saatler ya da kablosuz hoparlörler vakitlerinizi daha keyifli geçirmeniz için her zaman sizin yanınızda. Apple Watch da bu destekçilerden biri.

Apple Watch neler yapabiliyor?

Türkçe meditasyon uygulaması Meditasyon ile kendinizi çok daha rahat hissetmeye başlayabilirsiniz. Günde 5 dakikadan başlayan egzersizler sayesinde hem stresinizi ve endişenizi yönetirken aynı zamanda uyku problemlerinize de çözüm bulabilirsiniz. Tabi huzur bulmak için tek bir uygulama yok. Tercihinizi yogadan yana kullanmak isterseniz Asana Rebel uygulaması ya da dünyanın 1 numaralı uyku, Meditasyon ve Relaxation uygulaması olan Calm, App Store’da sizleri bekliyor. Tüm bu uygulamalar Apple Watch ile entegre bir şekilde çalışıyor.

iPhone’unuzu biraz uzakta unutsanız bile Apple Watch sayesinde müzik dinlemeye devam edebilirsiniz. Siri Kestirmeleri’ni kullanarak seyahat sürenizi kontrol etmek ve ardından ne zaman eve varacağınızı ailenize mesajla bildirmek gibi işlemleri kaydedebilir, belirlediğiniz kestirmeyi kullanarak bunun gibi günlük işlerinizi tek seferde hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Apple Watch size yalnızca huzuru getirmek için çalışmıyor. Aynı zamanda profesyonel işleriniz için de yanınızda oluyor. Siri sayesinde Apple Watch ile iletişim kurabiliyor ve şehir içi ulaşımınızı bile saatinizden planlayabiliyorsunuz.

Akıllı saatiniz sizin için fotoğraf bile çekiyor. Toplu bir fotoğraf çekileceği zaman, zamanlayıcı kurup koşturmaya gerek yok. Bunun için Apple Watch üzerinde bir kontrol ekranı açılıyor ve istediğiniz zaman denklanşöre basabiliyorsunuz. Ayrıca, iPhone’u uygun yere yerleştirdikten sonra kamerayı, saatinizdeki Siri’ye seslenerek açmanız da mümkün.

Apple Watch mutfakta da önemli bir asistan olabiliyor. Apple Watch’la yemek yap koleksiyonundan yemek uygulamalarının hepsini görebilir ve kendinize uygun olanı indirebilirsiniz.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch 7 series

Apple Watch Series 7 hakkındaki düşüncelerim!

Apple’ın sevilen aksesuarı Apple Watch 7 Series akıllı saati denedim. Şık tasarımı ve sunduğu özellikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir