Seat Ibiza 2017

1
842 Okunma

İspanyol asıllı, Alman (VW) sahipli otomobil üreticisi Seat, popüler modeli Ibiza’nın 2017 versiyonunu pazara sundu.

Cenevere otomobil fuarında ortaya çıkan araç, Ibiza’nın genel karakteristiği olan, atak, hızlı, güçlü ve dinamik otomobil imajını devam ettiriyor. Volkswagen’in yeni nesil MQB A0 platformu üzerine geliştirilen ilk otomobil olan 2017 Ibiza’nın aks mesafeleri 9 cm’e yakın genişletilmiş durumda. Bu da araca 355 litre bagaj hacmi eklemeyi mümkün kılmış.

S, SE, FR ve Xcellence paketleriyle pazara sunulan yeni Ibiza’nın  başlangıç seviyesinde 5 inç genişliğinde multimedya ekranı bulunuyor. Donanım seviyesi yükseldiğinde multimedya ekranı da 8 inçe kadar büyüyor.

Ekonomik bir şehir aracı arayan hanımlar için  75 beygir güç üreten 1.0 litrelik benzinli motoruyla Ibiza hem sessiz hem de az yakan bir otomobile dönüşüyor. Öte yandan erkekler 1.6 litreden küçük motorları çoğu zaman “hor” görse de gelişen motor teknolojisiyle beraber 1.0 motorlar uzun zamandır fazlasıyla güç üretiyor ve hafifleyen donanım materyalleri sayesinde, araçları son derece güçlü ivmelendirebiliyorlar. Yani, gaza basarken dikkatli olmakta fayda var.

Aracın iç tasarımının da son derece konforlu, koltuklarının ise rahat olduğunu hatırlatmakta fayda var.

1 Yorum

  1. Bir erkek olarak diyorum ki en az 1.5 olacak motor beygir de en az 110 tork varsa 260 falan olsa iyi olur 1.0 falan hikaye inanmam turbo mu taktınız motora uçuyormuş yok artık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz