Sevilen Camera+ uygulaması güncellendi!

0
252 Okunma

Üçüncü parti kamera uygulamaları arasında oldukça popüler olan Camera+ için büyük bir güncelleme sunulmuş durumda. Yeni tasarımgülme moduiOS 11 HEIF biçimine destektam derinlik desteği ve geliştirilen vizör ile uygulama artık bambaşka bir hale geliyor.

İsterseniz ilk önce tam derinlik desteği ile başlayalım. Bu destek sayesinde birçok yaratıcı olanağa sahip hale geliyorsunuz. iOS 10 sürümünde derinlik bilgisini okuyamayan uygulama, iOS 11 ile birlikte Derin fotoğraflar çekebiliyor. Güncellemeyle hangi cihazı kullanırsanız kullanın, çektiğiniz ile gördüğünüz kadrajın kesinlikle aynı olmasına özen gösterilmiş.

iOS için Camera+ güncellemesi yayınlandı!

Peki, bu ne demek? Şirket, kendi sunduğu özelliği Portre olarak nitelendirmiyor çünkü uygulama sadece portre değil tüm çekimleriniz için derinlik algısı sağlayabiliyor. Hatta arka plan ve ön plan için birçok özelleştirme seçeneği de sağlanıyor. Oldukça verimli bir dosya biçimi olan HEIF sayesindeyse dosya boyutu daha küçük olsa da görüntü kalitesinden hiçbir şey kaybedilmiyor.

Kullanıcıların sıklıkla kullandığı özellik ile ayarlara kolayca erişebilmesi ve iOS 11 ile uyumlu bir görünüm sağlanabilmesi için kullanıcı arayüzü de yenilenmiş. Yeni çekim çubuğu her zaman ekranın üzerindeyken yeni Derinlik Modunun yanı sıra Macro Moduna kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Flaşve kamera geçiş kontrolleri de elinizin altında. Deklanşör üzerindeki + ikonu da ızgaraufuk seviyesiRAW çekim gibi seçeneklere hızlı erişim sağlıyor.

Yepyeni Gülme Modu ise güldüğünüz an otomatik olarak çekimi gerçekleştiriyor. Selfie çekerken tuşa erişmekte zorlanırsanız bu özellik hayat kurtarıcı olabilecek nitelikte. Ek olarak, bu özelliğin arka kamera ile de kullanılabildiğinin altını çizelim. Vizör de güncellenerek daha hassas ve hatasız kullanım sağlamakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz