Snapchat’e kafa tutan uygulama Holo

0
270 Okunma
Apple’ın WWDC 2017 etkinliğinden sonra birçok yeni teknolojisi kullanıma girmeye başladı. Bunlardan birisi de ARKit arttırılmış gerçeklik teknolojisi oldu. Markanın şimdiye kadarki en başarılı teknolojilerinden biri olarak gösterilen ARKit tanıtımından sonra ise bu alanda birçok yeni çalışmada ortaya çıkmaya başladı.

Malumunuz arttırılmış gerçeklik, temel anlamda yeni bir şey değil. Snapchat’le hayatımıza giren teknolojinin o zamanlar alması gereken çok yol vardı. Apple’ın mobil işletim sistemi iOS’un 11. sürümünde yer alan ARKit’i sayesinde bu yolda büyük adımlar atıldı ve artık AR, aldatıcı bir şekilde gerçekçi sonuçlar verebiliyor.

Geniş bir efekt kütüphanesine sahip

Gittikçe kızışan rekabet ortamında kullanıcıların artık çok daha fazla efekte ihtiyacı var. İşte buradan yola çıkarak Snapchat’e kaliteli AR efektleri sayesinde kafa tutmaya başlayan Holo uygulamasını önerebiliriz.Uygulama gerçek dünyaya uyarlayabileceğiniz hayvanlar, film karakterleri ve ünlülerin 3B hologramlarıyla geliyor.

Bu efektlerle videolar kaydedebiliyor ve animasyonları yeniden konumlandırabiliyorsunuz. Kullanıcıya oldukça sınırlı bir animasyon kütüphanesi sunan Snapchat’in aksine Holo, çok daha geniş kütüphaneye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca çekilen fotoğraf ya da videoları diğer uygulamalarda da paylaşarak arkadaşlarınızı şaşırtabilirsiniz. Hem Android hem iOS için marketlerde yerini alan uygulamayı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz