16 Ağustos Salı 2022

Simli iPhone kılıfları toplatılıyor!


Akıllı telefonunuzu yere düşürdüğünüzde, telefon kılıfınızın hasar gördüğünü çok düşünmezsiniz. Telefonunuzu yerden aldığınızda, elinizde oluşan yanma hissiyle bile tehlikede olduğunuzu fark etmezsiniz. Ancak bu tehlikeli durum, MixBin‘in iPhone kılıfını kullanan 24 şanssız kişinin başına geldi.

260 bin kullanıcısı vardı

iPhone 6, 6s ve 7’ler için üretilen kapların içine yerleştirilen sıvı simler telefonu hareket ettirdiğinizde yer değiştiriyordu. Kılıfın içindeki simin, kılıfın dışına sızması nedeniyle kullanıcılarda deride bozulma ve yanma şikayetleri meydana geldi. MixBin‘in ürettiği simli telefon kılıfları yüzünden 19’u ABD’de olmak üzere dünyada 24 kişi zarar gördü. Marka, olay yüzünden ürünlerini geri çekeceğini açıkladı. MixBin’in ürettiği iPhone kılıfları dünya çapında 260 binden fazla alıcı bulmuştu.

Birleşik Devletler Ürün Güvenliği Komisyonu (USPSC), “Tüketiciler, geri toplatılan ürünleri kullanmayı hemen bırakmalı ve MixBin Electronics ile iletişime geçerek para iadelerini almalıdır” açıklamasını yaptı. Ayrıca komisyon açıklamasında, kılıfın göreceği herhangi bir zararda içindeki simin deriye temas edebileceğini ve bunun da deride yanma, bozulma ve yaralar oluşturabileceğini açıkladı. Bu iddiayı ilk olarak öne süren tüketici, kimyasal yanıktan oluşan kalıcı yaraları olduğunu belirtmiş; bir diğeri ise bacağında, yüzünde, boynunda, göğsünde, üst gövdesinde ve ellerinde kimyasal yanıklar ile şişmeler olduğunu iddia etmişti.

Marka ürünleri toplamayı gönüllü olarak başlattı. Fakat öncelikle bu kılıfları kullananlardan ürün fotoğraflarını göndermelerini istedi. Tehlikeli olduğu kanıtlanmış ürünlerin nasıl imha edileceğini internet sitesinden paylaştı.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

youtube

YouTube yeni bir proje üzerinde çalışıyor!

Video içerik platformu YouTube etkinlik alanını genişleterek yeni bir hizmet vermeyi amaçlıyor. Ortaya çıkan bilgilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.