17 Nisan Cumartesi 2021

Sinema salonlarının açılış tarihi bir kez daha ertelendi


Pandemi sebebi ile uzun süredir kapalı olan sinema salonlarının açılış tarihi bir kez daha ertelendi. Ülkemizde 1 Nisan’da açılması beklenen sinema salonları, Ramazan Bayramı’na kadar kapalı kalacak. İşte detaylar:

Açılış tarihi 12 Mayıs 2021’e ertelendi

Türkiye’de uzun süredir kapalı olan sinema salonları, Covid-19 salgınından en çok etkilenen sektörlerden biri olmaya devam ediyor. 1 Nisan’da açılması beklenen salonlar, İçişleri Bakanlığı’nın resmi açıklamasına göre Ramazan Bayramı’na kadar kapalı kalacak. Bu durumda sinema salonları 12 Mayıs 2021′de açılacak.

İçişleri Bakanlığı’nın sinema salonları için 81 il valiliğine gönderdiği genelgede:

“Salgınla mücadelede alınan tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 24.02.2021 tarihli ve 3135 sayılı Genelgesi doğrultusunda alınan 24.02.2021 tarihli ve 2021/10 sayılı İl Hıfzıssıhha Kurul Kararımız ile sinema salonlarının faaliyetlerinin 1 Nisan 2021 tarihine kadar durdurulması kararlaştırılmıştı. Bu defa İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 30.03.2021 tarihli ve 5676 sayılı Genelgesi gereğince salgınla mücadelede alınan tedbirlerin devamının sağlanması ve desteklenmesi amacıyla sinema salonlarının faaliyetlerine 12 Mayıs 2021 tarihine kadar ara verilmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir” denildi.

Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilecek ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılacak.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hafta sonu kısıtlamasında bitirebileceğiniz 5 dizi

Hafta sonu kısıtlamalarında yapabileceğimiz aktivitelerin başında film/dizi izlemek geliyor. Bu yazımızda sizler için hafta sonu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir