Sony Aibo akıllı köpek tanıtıldı

0
415 Okunma
sony aibo

CES 2018 fuarında Sony, yeniden canlandırdığı Robodog serisinden Sony Aibo‘yu tanıttı.

Otur-kalk emirleri dışında eğitimli birçok köpeğin algıladığı karışık komutları yerine getirebilen robot köpek Aibo, sevimli görünüşüyle dikkat çekmeyi başardı.

Komutları ingilizce olarak algılayabilen robot köpek OLED gözlere sahip olup, evlerinizin içini ve etrafını tanımlayabilmesi için gözlerinin içerisinde kamera yerleştirilmiştir. Aibo’nun arkasında, önünde ve başında dokunmaya duyarlı birden fazla bölge bulunduğunu belirten Sony, böylelikle robot köpeği sevdiğinizde onun da bunu hissedebileceğini açıklıyor.

Dört farklı çekirdekli ürün, CPU, yerleşik LTE ve WiFi özelliklerinin yanısıra 22 farklı eklemi güçlendirmek üzere motor ve jiroskoplar’dan (kütle merkezi sabit olan, her yöne kolaylıkla ve dengeli bir şekilde ürünün dönmesini sağlayan parçalar) oluşuyor. Bulut veri sistemini kullanan Aibo’nun 3 saat şarj süresi olduğu ve 2 saat kesintisiz çalıştığı da yapılan tanıtımda açıklandı.

MyAibo uygulaması ile akıllı köpeğin kamerasından çekilen görüntülere erişilebiliyor ve çeşitli ayarlamalar yine bu uygulama üzerinden yapılabiliyor.

Robot ama hissediyor!

Bunların dışında, davranışları hissedip algılayabilen köpek, ona kimin daha fazla sevgi gösterdiğini anlayabilme kapasitesine sahip. Sahibi olduğunu düşündüğü kişiye verdiği tepkilerin ise diğer kişilerden çok daha cana yakın ve sıcak olduğu gözlemlendi.

Fiyatı 1.800 dolar olarak belirtilen ürün, bu fiyata rağmen dikkatleri fazlaca üzerine çekmiş durumda.

Haber kaynağını buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.
Sony Aibo tanıtım videosunu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz