Dell, kendi mücevherlerini üretti!

0
152 Okunma
Dell mücevherleri

Dell Bilgisayarları, geçtiğimiz günlerde CES 2018 fuarında yeni mücevher ürünlerini ürettiğini açıkladı.

Twilight film serisiyle popülerliği artan Nikki Reed ve geçen yıl oluşturduğu çevre dostu markası Bayou with Love ile işbirliği yapan Dell, mücevherlerin limitli sayıda çıkacağını açıklarken, mücevherlerin altın madenini içeren ve geri dönüştürülen bilgisayar anakartlarından yapıldığını bildirdi. Şirket, mücevher koleksiyonu içerisinde 14 ve 18 karatlık altın yüzükler, küpeler ve kol düğmeleri gibi seçenekler sunuyor.

Her yıl 60 milyon dolar kenara itiliyorDell mücevherler

EPA‘in bildirisine göre bilgisayar yada telefon parçalarının sadece %12.5‘i kurtarılıyor ve her yıl 60 milyon dolar değerindeki altın ve gümüş madenlerinin eski telefonlarla birlikte atıldığını açıklıyor. Bu açıklamaların sonucunda  mücevher projesini oluşturan şirket, eski ürünleri stoklamak yerine mücevher tasarlayarak işi eğlenceli hale getirmeyi amaç edindiklerini söylüyor.

USA TODAY‘e konuşan ünlü oyuncu Reed; “Geri dönüştürülmüş altın gibi sürdürülebilir parçaların dönüştürüldükten sonra daha az değerli olduğu kanısını kırmak istiyoruz.” dedi.

Bunların yanında Dell kullanıcılarının, eski Dell ürünlerini değiştirebilecekleri bir program da sunan şirket Dell kullanıcıları olmayanlar için ise kendi ürünleri için kullanılabilecek hediye kartı seçeneği sunuyor.

Ön siparişleri alınmaya başlayan mücevherlerin fiyatları, 78 dolar ile 348 dolar arasında değişiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz