18 Nisan Pazar 2021

Sosyal medyada en çok konuşulan Türk dizileri


Son zamanlarda, yapılan zengin prodüksiyonlar ve senaryo kaliteleriyle izleyiciler tarafından daha çok yabancı diziler tercih edilmektedir. Ama buna rağmen yine de Türk dizileri ve karakterleri, sosyal medyada uzun bir süre gündemde kalmayı başarıyor. Diziler sadece yurt içi değil yurt dışında da hatrı sayılır bir izleyici kitlesine sahip.

Reytingler çoğu kişi tarafından sadece televizyon odaklı olsa da günümüzde sosyal medyada alınan geri dönüşler de büyük önem taşıyor.

Araştırma şirketi Somera’nın yaptığı analizlere göre geçtiğimiz hafta sosyal medyada en çok konuşulan Türk dizilerinin başında 13.784 kullanıcının yaptığı 57.163 ileti ile 34.61 reytingle Çukur oldu.

2.sırada ise bu sene yayın hayatına başlayan Hercai bulunuyor.

sosyal-medyada-en-cok-konusulan-turk-dizileri

3. sırada 34.144 ileti ile Burak Özçivit’in başrolünde olduğu Kuruluş Osman bulunuyor.

4. sırada klasik Türk dizileri senaryolarından farklı olan ve Amerikan versiyonuyla tanınsa da ilk versiyonu Kore’de çekilen ‘Good Doctor’ dizisinden uyarlanan Mucize Doktor yer alıyor.

5.sırayı Şevval Sam, Eda Ece ve Talat Bulut’un başrolünde olduğu Yasak Elma alıyor. Dizi aynı zamanda eğlenceli sahneleriyle ve gündemde olan magazin bombalarına yaptığı göndermelerle de mizah sayfalarında kendine yer buluyor.

 

YAZAR: Dilara Kaya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Online alışveriş ile tasarruf etmenin püf noktaları

Pandemi ile yaygınlaşan internet üzerinden alışveriş bu dönem öncesinde de birçok kişi tarafından tercih ediliyordu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir