26 Şubat Çarşamba 2020

Spotify ebeveyn filtresi devreye giriyor


Spotify aile planı satın alan müşterileri için yeni özellikler sunmaya başladı. Şirket, bugün itibariyle İrlanda’da kullanıma sunulan yeni özellikleri aile tarifesine dahil etmiş durumda. Bu kapsamda Spotify ebeveyn filtresi devreye alındı. Bu da explicit yani 18 yaş ve üzeri şarkıların çocuklar tarafından dinlenilmesinin yolunu kesecek.

Google Play Store tasarımı yine değişti!

Spotify aile planı için Spotify ebeveyn filtresi geldi

İlk olarak 2014 yılında başlatılan bu üyelik planı şu anda ülkemizde aylık 20.99 TL‘ye sunuluyor. Hesap sahibi dahil olmak üzere kendisiyle aynı adreste yaşayan en fazla beş kişiye kadar aile bireylerini sisteme dahil ederek tek ücret ödeyebiliyor. Bunun haricinde Spotify Premium üyelik herkesin kendi hesabında ayrı ayrı sunuluyor.

Tv ünitesi mi yoksa hava temizleyici mi?

Ancak sistem ilk kullanılmaya başlandığı zamanlar yukarıdaki şartlar aynı olsa da ebeveyn kontrolü gibi özellikleri içermiyordu. Söz konusu filtreyi aktif edebilmek için ödemeyi yapan hesap sahibinin işlem yapması gerekli. İşlem yapıldığında alt hesapta yer alan çocuklar bu özelliği kapatmak için belirlenen pin kodunu girmeli.

Spotify aile planıEbevyn filtresi dışında eklenen bir diğer özellikte ise ortak oynatma listesi oldu. Aile üyelerinin dinlediği müzikleri analiz eden Spotify, bütün aile üyelerinin dinleyebileceği bir “aile mix” oynatma listesi hazırlayıp, kullanıcılarına sunacak.

Kaynak:ShiftDelete.Net

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

whatsapp-masaustu-surumu-icin-karanlik-mod-geldi-3

WhatsApp’ın masaüstü sürümü için karanlık mod geldi

İlk olarak geçen yıl Mart ayından bu yana WhatsApp’a karanlık mod özelliği gelmesi bekleniyordu. Aylık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir