4 Aralık Cuma 2020

Spotify o popüler özelliğe kavuşuyor!


Spotify

Dünyanın en popüler müzik ve podcast dinleme platformları arasında yer alan Spotify, Instagram’ın popüler özelliğine yakın zaman içinde kavuşuyor olabilir.

Bu özellik elbette Hikayeler özelliği. Bildiğiniz gibi Hikayeler özelliği en popüler haline Instagram ve Facebook sayesinde gelmişti. Bir diğer popüler uygulama Spotify ise söz konusu özelliği öncelikle bir fenomene denetiyor. YouTube‘da 2.33 milyon takipçisi olan fenomeni  Summer Mckeen ile yeni özelliğini deneyen Spotify eğer beklendiği gibi bir geri dönüş alırsa diğer kullanıcıların da kullanımına sunuyor olacak.

Spotify-yeni-ozellik-yolda

Spotify Hikayeler özelliği yolda

Hikayeler özelliği kısa süreli anlık çektiğiniz ya da galeriden seçtiğiniz fotoğraflarınızı filtreler ile denetleyip paylaştığınız 24 saat içinde ise silinen kısa fotoğraflar ya da videolar olarak tanımlanıyor. Şu an için neredeyse aktif takipçi sayısı yüksek olan birçok platform bu özelliği bünyesine katmış durumda. Spotify da yeni özelliği ile söz konusu Hikayeler furyasına katılarak akımın gerisinde kalmadığını kanıtlıyor adeta.

Spotify Hikayeler özelliği ise tıpkı Instagram, Facebook ve YouTube’daki gibi daire olarak tasarlanmış profil fotoğrafının yeşil daire içine alınmış haliyle sunuluyor. Fotoğraf kısmına basıldığında eğer Hikaye atılmışsa, direkt açılıyor ve bakabiliyorsunuz. Yani klasik bir Hikayeler özelliği taşıyor.

Snapchat’in CEO’su TikTok hayranı çıktı!

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zoom icin sanal makyaj-00.png

Zoom için L’Oreal’den ”sanal makyaj” efekti

L’Oreal daha önce de sanal makyaj için çalışmalar yapmıştı. O zamanda tarihler 2018’i gösterse de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir