19 Ağustos Pazartesi 2019

Spotify podcast sayısını artırmayı planlıyor


İlk olarak bizlere çevrimiçi müzik dinleme imkanı sunan Spotify, yaklaşık beş yıl önce platformuna podcast içerikler de eklemeye başladı. Bu sayede yelpazesini genişleten şirket, yalnızca müzik dinlemek isteyen kişileri hedef alan stratejisini değiştirdi. Podcast içerik sunmaya başlayan Spotify şimdi de Gimlet isimli podcast şirketini satın almaya hazırlanıyor. Spotify böylelikle sunduğu içerikleri daha da genişletecek. 

İçinde finanstan eğlenceye kadar birçok alanca podcast serileri bulunan Gimlet, 200 milyon dolar karşılığında Spotify kanatları altına girebilir. Ancak konu ile ilgili resmi bir açıklama henüz yok. 

Podcast oldukça güçlü ve sürekli gelişen bir sektör ve bu sektörün en önemli oyuncularından biri Apple’ken hiç kimse bunun farkında değildi. Ancak televizyon yayıncılığına da giren Gimlet zaman içinde gücünü artırdı. Şirketin yaklaşık 70 milyon dolar değerinde olduğu biliniyor. Gimlet’i satın almak podcast konusunda Spotify’ın elini oldukça güçlendirecek. 

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Play Store tasarımı yine değişti!

Birçok uygulamasının tasarımını değiştiren Google bu yılın başlarında aynı stratejiyi Google Play Store için uygulamıştı. …

Bir Cevap Yazın