17 Ağustos Çarşamba 2022

Spotify kullanmanın 10 yaratıcı yolu


Spotify sadece çalma listesi oluşturmak için kullanılır diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Spotify dinleyicileri bugüne kadar aşklarını ilan etmekten, ayrılma isteklerini dile getirmeye ve hatta kahvaltı sipariş etmeye kadar kendilerini Spotify ile ifade etmenin birçok yaratıcı yolunu denediler.

İşte, Spotify çalma listelerinin alışılagelmişin dışında 10 farklı kullanımı:

  • Aşkınızı itiraf edin – Noah, Joanne ve Lazy Dog, Spotify’ı aşklarını ilan etmek için kullananlar arasında yer alıyor. Hannah Woodley ise oluşturduğu çalma listesindeki şarkı adlarıyla aşkını ilan etmeyi bir adım öteye taşıdı. Hannah’ın listesindeki şarkı isimlerini alt alta yazınca şu mesaj ortaya çıkıyor: “Senden hoşlanıyorum ve sana bunu söylemek istedim. Sen aynı şekilde hissetmesen de önemli değil ama ben bilmen gerektiğini düşündüm. Sen öyle hissetmiyorsan, yine de arkadaş olarak kalabiliriz. Klişeyim.”
  • Ünlü filmlerden alıntılar yapın – Sam ve Mollie, Star Wars filmlerindeki repliklerden alıntı yaparak sevgililerini etkilemeyi başarıyor.
  • Sevgilinizden ayrılın – Kirstin birkaç buluşmadan sonra Wyatt’tan ayrılmak istiyor. Sadece Wyatt’ın görebileceği özel bir Spotify çalma listesi hazırlıyor ancak kız kardeşi Erika bunu herkese açık hale getiriyor. Wyatt ise hazırladığı çalma listesiyle cevap vermekten çekinmiyor.
  • Evcil hayvanınıza özel bir liste hazırlayın – Pets filmini izlediniz mi? Köpekler siz evde olmadığınızda dans etmeyi seviyor. Bunu bilen Xanny köpeği için bir liste hazırlamış.
  • Kahvaltı siparişi verin – Average Joe, kahvaltıda istediklerini babasına bir çalma listesiyle iletmeyi tercih etmiş.
  • Yüksek sesle çalışan arkadaşlarınızı duymayın – Telefonda yüksek sesle konuşan ya da sakızını şaklatarak çiğneyen arkadaşlarınızı White Noise Sound Therapy ile duymazdan gelin.
  • Sabah iş yolculuğunuz sırasında sakinliğinizi koruyun – Sabah işe giderken veya dönerken metroda, metrobüste veya otobüste sakinliğinizi Guided Meditation çalma listesi ile koruyun.
  • Yeni bir beceri edinin – Spotify ile Fransızca veya İspanyolca öğrenme listeleri hazırlayabilir, yeni bir beceri kazanabilirsiniz.
  • Çocuğunuza okumayı öğrenirken yardımcı olun – Spotify’ın çocuk kategorisi olan Kids Category’de uyku vaktinden, banyo zamanına veya arabayla seyahate kadar her duruma uygun çalma listeleri var. Şarkılar arasında çocukların okumalarını veya kelime hazinelerini geliştirecek tüyolar da yer alıyor.
  • Sevdiğinize sinyali verin – Bu çalma listesiyle gece boyu film izlemek tarihe karışabilir: Netflix and Chill Playlist.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

youtube

YouTube yeni bir proje üzerinde çalışıyor!

Video içerik platformu YouTube etkinlik alanını genişleterek yeni bir hizmet vermeyi amaçlıyor. Ortaya çıkan bilgilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.