Hayat kolaylaştıran mobil uygulamalar

0
348 Okunma
Hayat kolaylaştıran mobil uygulamalar
Hayat kolaylaştıran mobil uygulamalar

Gerek IOS, gerek Android platformlar için hazırlanmış farklı uygulamaların sayısı, günümüzde 5,4 milyona yaklaşıyor ve ortalama bir akıllı telefonda yaklaşık 26 farkı uygulama kullanılıyor. Günlük iş temposu içerisinde karşılaşılan ve çözümü zaman gerektiren birçok ihtiyacı, uygun mobil uygulamalarla hızlı bir şekilde karşılayabilir ve zamanınızı daha verimli kullanabilirsiniz.

Her an göreve hazır kişisel asistanınız

Detaylı ya da kısa notlarla bir yapılacak işler listesi hazırlayıp, tamamlanma tarihi ile hatırlatma koyabileceğiniz ve ekip arkadaşlarınızla notlarınızı paylaşabileceğiniz bu uygulamalar, asla yorulmayan bir kişisel asistan gibi size yardımcı oluyor. Bu uygulamaların en popüler örnekleri arasında, Wunderlist, Todoist, Google Keep, AnyDo uygulamaları yer alıyor.

Toplantı yer ve saatini kolayca belirleyin

Herkesin çok işi, az zamanı olduğu günümüzde, toplantı yapmak için ortak saat ayarlamaya, bazen toplantının kendisinden daha fazla zaman harcanıyor. Neyse ki Invite ile bu konu çözülmüş durumda. Size en çok uyan saatleri toplantıya katılacaklara iletiyorsunuz, herkes kendisine uyan saatleri işaretliyor, toplantıyı en çok tercih edilen saate alıyorsunuz.

Toplantı için Bahçeşehir’den Avcılar’a gitmek şart mı?

Mobil cihazınıza indireceğiniz bir uygulama ile, masanızdan, ya da evinizin oturma odasından dünyanın herhangi bir yerindeki toplantıya katılabilir, toplantı bitince de işinize ya da keyfinize hemen dönebilirsiniz. Skype, GoToMeeting, Uberconference, Voxeet ya da Speek uygulamaları ilk akla gelenler.

Kamera Selfie’den çok daha fazlasını yapar

Bir dokümanı dijital ortama aktarmak istediğinizde, ofiste tarayıcı aramanıza gerek yok. Mobil cihazların yüksek çözünürlüklü kameralarıyla herhangi bir dökümanı Scanner For Me, Genius Scan, FineScanner gibi uygulamalarla tarayıp kaydedebilir, istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.

Akıllı cihazınızın içi ferah olsun

Akıllı cihazların hafızasında kedilerimizin fotoğrafından yıllık faaliyet sunumlarımıza pek çok farklı dosya saklıyoruz. Bu dosyalar cihazların hafıza kapasitesini zorlamasın istiyorsanız, Google Drive, iCloud, Dropbox dışında Amazon Drive, Box, Mediafire, Mega gibi uygulamalarla dosyalarınızı internet ortamında saklayabilirsiniz.

Hamili kart akıllı cihazımdır

Kartvizitleri CamCard, FoxCard, Business Card Reader, WorldCard Mobile uygulamalarıyla taratıp mobil cihazınızda taşıyabilirsiniz.

Hızlı ve Kolay Anketler

Hızlıca bir anket hazırlamanız gerekiyor! Sorun yok. LoopSurvey, SurveyMonkey, QuickTap gibi pek çok uygulama elinizin altında. Tabii Google Forms üzerinden anketler hazırlamak da her zaman mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz