Stresi 30 saniyede azaltan teknoloji

0
426 Okunma
Touchpoints stres onleyici

Günümüzde teknolojik ürünler neredeyse hayatımızın her aşamasında bizimle. Tüketici pazarına da her gün yeni bir giyilebilir teknolojik ürün ekleniyor. Giyilebilir teknolojinin ilk ürünleri olan sağlık uygulamaları şimdilerde ise yerini kablosuz ürünlere bıraktı.

Giyilebilir teknolojiler günlük problemlerimize çözüm olmak için sürekli geliştiriliyor. Bulunduğumuz dönemin en büyük sorunlardan bir tanesi de gün içerisinde aşırı stres yaşıyor olmamız. İş yerinde karşılaştığımız problemler, aile sorumluluklarımız, özel hayatımızdaki çeşitli sıkıntılar bizleri stresli birer birey haline getirebiliyor. Tüm bunlara başa çıkabilmeniz için geliştirilen TouchPoints, 30 saniye içerinde stresinizi azaltmayı vaat ediyor.

TouchPoints nedir?

Stresli bir hayatınız varsa mide problemleri, baş ağrıları ve benzeri sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Vücudumuzu bu kadar kolay etkileyebilen stresi engellenmenin veya etkisini azaltmanın yolu yine vücuttan geçiyor. Zaman zaman haberlerde belirli noktalara baskı ve hafif vuruşlar yapmanız halinde stresin azalacağını sizde duymuşsunuzdur. TouchPoints, bahsedilen bu yöntemleri teknolojiyle birleştirmiş bir ürün.

 

1 Dakikalık kullanım sonucu beyindeki stres değişimi

TouchPoints’i, bileklerinize, kıyafetinize, çoraplarınıza veya üzerinize tutturabilirsiniz. Bu cihaz, karşılaştığınız olaylara veya düşündüklerinize karşın vücudunuzda Fight, Flight veya Freeze kısaca F3 adını verdikleri tepkileri değiştirmek için düzenli aralıklar ile titreşimler gönderir. Bu sayede daha sakin hareket etmenize olanak sağlar.

Stres, kaygı, odaklanma problemi, strese bağlı uykusuzluk gibi sorunlar yaşayan her yaştan insana uygun olarak üretilmiş. Ayrıca Parkinson, Otizm gibi rahatsızlıkları bulunan bireyler üzerinde olumlu tepkileri tespit edilmiştir. Sabahları uyandığınızda 5 dakika kadar kullanmak daha performanslı bir gün geçirmenize yardımcı oluyor. Aynı şekilde uyumadan önce 15 dakika Touchpoints’i kullanarak daha hızlı uyuyabilirsiniz. Gün içerisinde stresli hissettiğinizde veya sınavlarınıza girmeden önce kullanarak daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

Pil gücü ile çalışan ürün mobil cihazlarınız ile birlikte kullanılabiliyor. 6 farklı ön ayarı bulunan TouchPoints, 4 farklı renk seçeneğine ve ücretli olarak sahip olabileceğiniz birçok kordona sahip olan ürünün fiyatı ise 119 Dolar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz