Su altı drone’u Blue Water

0
405 Okunma

Drone’lar sadece havada değil, suda da görev almaya hazır. Su altı drone’u BlueWater, yüksek çözünürlüklü kamerası ve maksimum derinliği ile yeni kullanıcılarını bekliyor.

Daha önce Trident, Gladius ve Blueye Pioneer gibi farklı modelde su altı drone’larını sizlere tanıtmıştık. Bu listeye yeni bir su altı drone’u ekleniyor; BlueWater 1. Indiegogo üzerinden destekçi toplayan BW1, şık tasarımı ve özellikleriyle dikkat çekiyor.

100 metre derinliğe inebiliyor

Maksimum 100 metre derinliğe inebilen BW1, 1080p / 30 fps HD video ve 4 megapiksel fotoğraf çekimi yapabiliyor. Su altı drone’unun kamerası uzaktan yönlendirme ile aşağı veya yukarı eğilerek farklı açılarda çekim yapılabiliyor. 1,200 lümenli iki LED spot lambası, suyun derinliklerindeki karanlığa rağmen çekim yapmayı olanaklı hale getiriyor.

Kablolu bağlantı, BW1’i bir şamandıraya bağlar. Bu şamandıra, kullanıcının akıllı telefonunda veya tabletinde Wi-Fi aracılığıyla bir iOS / Android kontrol uygulamasıyla iletişim kurulmasını sağlar. Drone’a komut sinyalleri bu şekilde aktarılabiliyor ve drone’un çektiği görüntüler bu şekilde alınabiliyor. Yaklaşık 200 metreye kadar çift taraflı iletim yapılabiliyor.

Bluetooth bağlantısı mevcut

Drone’u daha kolay kontrol edebilmek için, Bluetooth ile bağlantılı akıllı telefona / tablete bağlanabilen bir video oyununa benzer denetleyici de bulunuyor.

BW1 tam şarj ile normal kullanımda 3-4 saat, hafif kullanımlarda ise 7 saate kadar çalışabiliyor. BW1’in perakende satış fiyatının 1699$ olması bekleniyor. Ancak destekçi toplamaya BW1’e şu anda Indiegogo üzerinden 749 $’a sahip olmak mümkün. Aşağıdaki videodan BW1’in detaylarına ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz