Twitter Lite uygulamasını tanıttı!

0
508 Okunma
Tüm dünyaya anında iletişim vaadeden Twitter, internet ve batarya kullanımında cimri Twitter Lite uygulamasını tanıttı. Bu web sitesi özellikle bağlantı imkanının kısıtlı, bağlantı hızlarının yavaş olduğu bölgelerde kullanım için özel olarak tasarlandı.

Twitter şimdi de “Lite” olarak nitelendirilen, yükte hafif bir Android uygulamasını Filipinler’de test ediyor. Mobil web sitesi gibi, Twitter Lite uygulaması da daha az veri tüketecek ve internet bağlantısının yavaş olduğu yerlerde de kullanılması bekleniliyor.

Az veri kullanımını hedefleniyor

Pahalı data paketleri ve düşük internet hızları nedeniyle Filipinler‘in test süreci için mantıklı bir seçim olduğunu söyleyen Twitter sözcüsü, düşük dahili depolamaya sahip akıllı telefonların Filipinler’de oldukça popüler olduğunu da ekledi. Test aşamasında olan Twitter Lite uygulamasının sadece Android platformu için geliştirildiğini de belirtelim.

Twitter Lite uygulaması da diğer Lite uygulamalar gibi olabildiğince az mobil veri kullanmayı hedefliyor. Bunun üzerine bir de yeni eklenen “Extreme Data Saver” modu, fotoğraf ve videoların otomatik yüklenmesini bile devre dışı bırakarak sadece kullanıcı dokunursa indirme işlemini gerçekleştiriyor.

Düşük internet hızları, 2G veya 3G gibi bağlantı seçeneklerinin olduğu bölgeler için oldukça başarılı bir çözüm olan Twitter Lite, akıllı telefon içinde yaklaşık 3 MB yer kaplayacak. Twitter’ın standart uygulamasına oranla yüzde 30 daha hızlı olan Twitter Lite, yüzde 70‘lere varan veri tasarrufu da sağlıyor. Buradan uygulamayı indirerek cihazınıza kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz