Su sebili temizliği nasıl yapılır?

0
640 Okunma

Dört mevsim soğuk ve sıcak su ihtiyacınızı karşılayan su sebilleri, bakım ve temizliği yapılmadığı takdirde tehlikeli olabiliyor. Sık sık kullandığınız bu ürünlerin düzenli olarak bakım ve temizliğinin yapılması büyük önem taşıyor.

Düzenli olarak bakım ve temizliği yapılmayan su sebillerinin su haznelerinde kullanılan sulardan kaynaklı koku ve tortular oluşabiliyor. Bu durum, bakterilere davetiye çıkararak içtiğiniz suyun sağlık ve hijyenini olumsuz anlamda etkiliyor. Gerek bu koku ve tortulardan kurtulmak, gerekse de bakterilerin üremesini engellemek için ideal olarak her 3 ayda bir su sebili temizliğinin yapılması gerekiyor.

Su sebilinizin temizliğini kendiniz yapılabileceğiniz gibi temizlik konusunda yardım da alabilirsiniz. Yardım alabileceğiniz markalardan biri olan Uğur Soğutma sayesinde sebilinizin hem daha hızlı hem de daha hijyenik bir şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Su sebilinizi kolayca temizleyin

“Uğur Pratik” kategorisinde yer alan ürünlerden biri olan Temizlik ve Dezenfeksiyon kitleri ile kullanıcıların kendi temizliklerini gerçekleştirmeleri de mümkün. Bu kitler, antibakteriyel ile birlikte kullanıldığında, kötü koku ve tortuları ortadan kaldırarak bakterilerin üremesini engelliyor.

Su sebilini temizlemenin yolları

Önce damacanayı çıkarın ve muslukları açarak su pınarı içerisinde su kalmadığından emin olun. Daha sonra damacana içerisine 3 litre su doldurun ve kit içeriği suya dökün. Su sebilini bu halde en az 3 saat çalıştırın ve her 1 saatte sıcak ve soğuk musluklardan ikişer bardak su çıkartın. Süre dolunca, damacanayı çıkartın ve muslukları açarak sebili yine boşaltın. Boş damacanayı, normal su ile yarısına dek doldurulup sebil üzerine yerleştirin. Su tam olarak haznelere çekilene dek bekleyin. Bu suyu da bir kez daha tamamen akıtın. Tüm bu işlemler sonunda su sebilinizi kokusuz ve tortusuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz