12 Ağustos Çarşamba 2020

Tarımda değişim yaratan kadın girişimciler aranıyor


Girişimcilik dünyasında kadınlara pozitif ayrımcılık yapan birçok önemli etkinlik düzenleniyor. Bu etkinliklerden biri de Empowering Women in Agrifood (EWA) programı oldu.

Empowering Women in Agrifood (EWA) programı başladı

Empowering Women in Agrifood (EWA) isimli program, İspanya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Romanya ve Türkiye olmak üzere toplamda 5 farklı ülkede başlatıldı.

Program ülkemizde ise  Foodback ve Topraktan ortaklığı ile hayata geçiriliyor. Tarım ve gıda sektöründe dönüşüm yaratacak inovatif çözümleri olan kadınları destekleyecek olan programa 50 kadın girişimci katılacak.

6 aylık sürecin sonunda yapılacak ülke finalinde 10 girişimci içinden birinci olan girişim 10.000 euro, ikinci ise 5.000 euro ödülün sahibi olacak.

Başvuru kriterleri neler?

Kadın girişimci olmak, Türkiye veya diğer program ülkelerinden birinde ikamet etmek (İspanya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti veya Romanya), Tarım ve gıda sektörlerinde etki yaratacak yenilikçi bir çözüm sahibi veya erken aşama girişim sürecinde olmak, Girişimin en fazla 2 yıllık faaliyetinin olması, Şirket kurulum aşamasından bu yana 30.000 EUR’dan fazla yatırım (hibe, ödüller dahil) almış olmaması.

Programın son başvuru tarihi 15 Haziran.

Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk corona virüs aşısı tescillendi

Rusya corona virüsü aşısını tescilleyen ilk ülke!

Dünyanın en büyük kabusu haline gelen corona virüsü şu anda 20 milyon insana bulaşmış durumda. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir