Taylor Swift yeniden Spotify’da!

0
802 Okunma

2014 yılında ünlü şarkıcı Taylor Swift ve Spotify’ın yolları ayrılmıştı. Bu uzun süreli ayrılığın ardından, ikili tekrar bir araya geldi. Peki, ne oldu da Swift geçmişte çok büyük konuşmasına rağmen yeniden Spotify’a geçti?

Taylor Swift son albümü 1989’un başarısını kutluyor

10 milyon kayıtlı satış ve 100 milyon parça satışının ardından popüler şarkıcı bir kez daha müzik servislerine albümlerini ekledi.

Halihazırda Apple Music’te şarkıları bulunan Swift, şimdi Spotify, Amazon Music, Amazon Prime Music, Tidal, Pandora Premium ve daha birçok servis ile anlaştı.

Spotify tarafında Taylor Swift hem paralı hem de bedava hesaplar için el sıkıştı. 2014 yılında bedava olarak servisi kullananlara şarkılarının açık olması sebebi ile sistemi terk eden Swift böylece kararından resmen çark etmiş oldu.

Diğer taraftan Spotify’ın paralı içerik satmama konusundaki şirket politikası nedeniyle ikilinin yolları çıkmak noktaya düşmüştü. Bildiğiniz gibi Spotify’da aslında ek özellikler ve reklamsız içerik için para ödüyorsunuz. İşin nihayetinde servisteki şarkılar tamamen ücretsiz.

Buna rağmen Spotify 50 milyon paralı üyeyi geçti ve Swift’in çok güvendiği Apple Music 27 milyonda kaldı.

Doğal olarak yeniden birliktelik kaçınılmaz oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz