18 Ağustos Perşembe 2022

Tesla Motors yeni hizmetini tanıttı !


Yüksek performanslı elektrikli araçlar üreten Tesla Motors şimdide yeni bir gelişmeyle gündeme geldi. Tesla, ‘Gezi Planlayıcı‘ hizmetini web üzerinden kullanıcılarına sundu.

Tesla aracı olan kullanıcıların zaten araçlarında bulunan bu özellik şimdi Web ortamına taşınmış ve herkesin ulaşabileceği şekilde tasarlanmıştır ve gezi planlayıcı internet aracının  kullanışı gayet basittir. Kullanıcı arabasının modelini seçtikten sonra arabanın batarya türünü de seçerek olduğu konumu ve ardından gitmek istediği konumu işaretleyerek Google haritalar‘ı kullanan gezi planlayıcısının gösterdiği rota üzerinden ulaşmak istediği yere gidebilmektedir. Bu seçilen rota, aracın şarjının bitme ihtimali üzerine hem Teslaya ait şarj istasyonlarının hem de normal şarj istasyonlarının rotası üzerinden işaretleyerek kullanıcılarına rehberlik etmektedir.

Örnek olarak; Los Angeles’tan Grand Canyon Arizona’ya gitmek isteyen kişinin rotası aşağıdaki gibi görülmektedir.

tesla elektrikli araç

Bu rotadan gidecek kişinin yolu üzerinde 2 adet şarj istasyonu olduğu ve bu istasyonlardan birinin 45 dakika uzaklıkta diğerinin ise 55 dakika uzaklıkta olduğu görülmektedir.

 

Aracınızın tasarrufunu ölçebilirsiniz!

Uygulama aynı zamanda, tahmini gaz tasarrufunu da göstermektedir. Tesla şarj istasyonlarında Tesla model arabanın diğer araba modellerine göre ne kadar tasarruf yaptığı bilgisini vermektedir.

YAZAR: Özüm Oben Şendil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

elektrikli otomobil

Xiaomi elektrikli otomobil pazarına giriyor

Xiaomi ürün yelpazesi en geniş markalardan bir tanesi. Küçük ev aletleri, kişisel bakım ürünleri telefon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.