19 Nisan Pazartesi 2021

TikTok’ta mafya reklamı yapan kişi tutuklandı


tiktok'ta mafya reklamı

En çok konuşulan ve tartışma yaratan uygulama TikTok yine gündemde. TikTok Türkiye’de paylaşım yapan bir kullanıcı videosunda mafya hizmeti reklamı yaptı ve sosyal medyada gündem oldu. Bu sabah ise TikTok’ta mafya reklamı yapan kişinin tutuklandığı haberi geldi.

TikTok’ta mafya hizmeti reklamı yapıldı

Çoğunlukla paylaşılan videoları eleştirilen ve mizah malzemesi haline getirilen uygulama TikTok en son ABD cephesinde yaşadığı sorunlarla gündeme gelmişti. ABD başkanı Donald Trump, Çin menşeili TikTok’u ülkesinde yasaklayacağını söylemişti. Ardından ise bir yargıç kararı bozarak yasağı engellemişti.

Tiktok'ta mafya reklamı

Bunların dışında sürekli konuşulan popüler uygulamada şimdi de bir kullanıcı mafya hizmeti reklamı yaptığı bir video paylaştı. Video kısa sürede diğer sosyal medya platformlarında da paylaşıldı ve tepki çekti. Baran Kejanlı takma ismini kullanan Hamit Aslanalp “halkı kanunlara uymamaya teşvik” suçundan gözaltına alındı. Yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Messenger İle Instagram DM Birleşti!

YAZAR: Dilara Kaya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal medya hesaplarını güvende tutmanın 5 yolu

Son dönemlerde sosyal medya platformlarına yapılan siber saldırılar kullanıcıları tedirgin etmeye başladı. Kişisel bilgilerinin güvenliğinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir