20 Eylül Cuma 2019

TikTok ücretsiz müzik uygulaması kuracak


TikTok’un ana şirketi ByteDance, ücretsiz bir müzik akışı uygulaması başlatmayı planlıyor.

bytedance ile ilgili görsel sonucu

Çinli ByteDance şirketi,  75 milyar doların üzerinde bir değere sahip bir müzik yayını servisi üzerinde çalışıyor. Şirket zaten kendi platformunda yer alan parçaların kullanımını lisanslamak için dünya çapında müzik şirketleriyle çalışıyor. 

Ayrıca, ByteDance son aylarda uygulama portföyünü genişletiyor. Bu yılın başlarında, şirket TikTok ve Snap’in bir karışımı gibi görünen bir video sohbet uygulaması olan Duoshan’ı piyasaya sürdü .Bu noktada, şirket bağımsız bir müzik tüketimi uygulamasına duyulan ihtiyacı fark etmiş olabilir.

TikTok ile ilgili görsel sonucu

Şirket adına yetkili TikTok’un bir videolu paylaşım yapma uygulaması olduğunu, müzikle bunu bir tutmamaları gerektiğini ve müzik tüketimi için uygun bir ürün olmadığı açıklamasını yaptı.

Şirket, bu uygulama için potansiyel ülke olarak Hindistan’ı uygun gördüklerini dile getirdi. Geçtiğimiz aylarda Hindistan mahkemelerinin TikTok uygulamasının uygunsuz yere kullandırıldığını dile getirerek 1 hafta süre ile yasaklamıştı.

 

 

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Watch GT 2

Huawei Watch GT 2 tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

19 Eylül’de Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleştirilen Huawei etkinliği ile beraber Huawei Watch GT 2 özellikleri ve …

Bir Cevap Yazın