Toyoto, uçan araba projesi üzerinde çalışıyor

0
579 Okunma
Toyota, 2020 yılında Tokyo’da gerçekleşecek olan olimpiyatlarda, olimpiyat ateşini uçan araba ile yakmayı planlıyor. Haziran ayının başlarında yapılan 385.000 dolarlık yatırım ile Toyata’nın kurduğu Cartivator projesi, uçan araba üzerinde çalışıyor.
Bu fikrin gerçekleşmesi için yoğun bir çaba içerisine giren şirket, birkaç yıl içerisinde uçan arabalarla karşılaşmamızı sağlayabilir. Toyota çalışanları dışında birçok gönüllü mühendisin de dahil olduğu çalışmalar, toplamda 100 mühendisin katılımıyla ilerlemek için müsait hâle geldi. Cartivator, Toyota dışında birçok Japon markasından finansal destek alıyor. Bu projeyi destekleyen şirketler arasında Fujitsu gibi markalarda bulunuyor.

2020 yaz olimpiyatları’na yetişmesi planlanıyor

Henüz proje aşamasında olan SkyDrive, Toyota’nın 30 çalışanı tarafından düşünüldü. Üzerinde çalışacak olan grubun ismini Cartivator olarak belirleyen Toyota çalışanlarının atılımları ile oluşumun temelleri atıldı.

Carvitator  için iki farklı inavasyon merkezi açılacak. Bu merkezlerden birisi prototip parçaları üretirken diğeri daha çok Skydrıve isimli uçan arabanın temellerini atmak ile görevli olacak. 2020 Yaz Olimpiyatları’na yetişecek olan uçan araba ile tanışmamıza çok az bir zaman kaldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz