8 Mayıs Cumartesi 2021

Türk Telekom çalışanları, görme engelliler için 20 bin sayfa kitap seslendirdi


Türk Telekom’un, görme engelli bireylerin daha fazla sesli kitaba ulaşmasını sağlamak amacıyla başlattığı Kitaplara Ses Ver kampanyası sona erdi. Şirket çalışanları kampanya kapsamında 20 bin sayfa kitap seslendirdi ve bu sesler Telefon Kütüphanesi’ne eklendi.

Sesli kitaplar Telefon Kütüphanesi uygulamasında yerini alacak

Türk Telekom’un hayata geçirdiği “Telefon Kütüphanesi” uygulaması, kullanımı kolay bir iletişim yöntemi ile herkese hizmet sunmaya devam ediyor. Görme engelli kitap severler için 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde başlatılan Kitaplara Ses Ver kampanyası, Türk Telekom çalışanlarının gönüllü katılımı ile amacına ulaştı.

Kitap Hediye Günü’nden önce sona eren kampanya kapsamında 20 bin sayfa kitap, görme engelli kitapseverler için seslendirildi. Türk Telekom’un, Boğaziçi Üniversitesi GETEM (Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı) iş birliği ile yürüttüğü Telefon Kütüphanesi projesinde yer alacak türler ise şu şekilde; hikâye, roman, tarih, psikoloji ve kişisel gelişim.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapchat iOS’ta karanlık mod desteği alıyor

Birçok platformda kullanılan karanlık mod özelliği nihayet Snapchat‘e de geliyor. Test aşaması tamamlanan özellik, önümüzdeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir