14 Aralık Cuma 2018

Türk Telekom’dan kadınlara yönelik teknoloji seferberliği!


Teknoloji Seferberliği

Türk Telekom, başta kadınlar olmak üzere internet teknolojisini ve mobil uygulamaları daha fazla kişiyle tanıştırmak ve temel internet kullanımını öğretmek üzere 7 Eylül’de Ordu’da başlattığı Teknoloji Seferberliği kapsamında yaklaşık 5 bin katılımcıya internet eğitimi verdi.

Eğitime 14 yaşındaki en genç katılımcı Kütahya’dan, 86 yaşındaki en yaşlı katılımcı ise Bursa’dan katıldı. Özellikle 35-44 yaş arası kadınların yoğun ilgi gösterdiği eğitimlerde katılımcılar en çok, e-devlet işlemleri, sosyal medyanın ve internetin nasıl güvenli kullanılacağına dair soru sordular.

Özellikle 35-44 yaş arası kadınların yoğun ilgi gösterdiği eğitimlere kadın katılım oranı yüzde 92 olarak gerçekleştiği bu etkinlik hakkında sizlere çok keyifli bir video hazırladık. İyi seyirler.

Türk Telekom’dan teknoloji seferberliği

Her ilde birbirinden farklı kişi ve gruplara eğitim verilen proje kapsamında Giresun Belediyesi temizlik işçilerine, Şanlıurfa’da siber suçlarla mücadele şubesi ekibine, Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği Gaziantep şubesinde engelli gençlere, Kütahya Belediyesi peyzaj işçisi kadınlara, İstanbul’da ve İzmir’de Down ve serebral palsi hastası çocukların ailelerine ve şehit yakınlarına eğitim verildi.

Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun eğitim programı hakkında şöyle konuştu:

“Ekonomik, sosyal veya fiziksel sebeplerle toplumsal hayata katılamayan tüm kesimlerin bilgiye erişimine katkıda bulunmayı kurumsal sosyal sorumluluğumuz olarak görüyor ve herkes için erişilebilir iletişim prensibi ile çalışıyoruz. Bu nedenle Türkiye’de internet kullanımını yaygınlaştırmak ve hayatı kolaylaştıran mobil uygulamaları halkımıza tanıtmak amacıyla bu projemizi hayata geçirdik.

Teknoloji Seferberliği

Türkiye’yi karış karış gezerek 38 ilde internet eğitimi verdik. Bu amaçla teknoloji sınıfı olarak tasarladığımız gezici eğitim tırımız 11 bin kilometre mesafe kat etti. Yani Türk Telekom, teknoloji eğitimi için 51 günde neredeyse dünyanın çapı kadar yol kat etti. Teknoloji Seferberliği kapsamında, gelecek yıl Türkiye’nin en ücra köşesine, köylerine kadar gideceğiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mıza özel logo!

Cumhuriyet Bayramı, sadece 29 Ekim’de değil her gün her saat her saniye özgürlüğümüze sahip çıkmamız …

Bir Cevap Yazın