Türkiye akıllı telefonuyla ne kadar vakit geçiriyor?

1
730 Okunma

Akıllı telefonlarımızla vakit geçirmeyi gerçekten de seviyoruz. Artık internetin birincil öncelik haline gelmesiyle, insan telefon aramalarında düşüş olacağını düşünüyor. İşin aslı ise bambaşka. Türkiye bu yılın ikinci çeyreğinde kişi başına 441 dakikalık aylık mobil kullanım süresiyle, ortalama 251 dakika konuşma süresinin olduğu Avrupa’da, en çok mobil konuşma yapan ülke oldu.

WhatsApp için beklenen özellik!

Türkiye cep telefonu ile konuşmada Avrupa’yı solladı!

Ajans Press’in medyadan edindiği bilgilere göre Türkiye 441 dakikalık mobil kullanım süresiyle, en yakın rakibi Makedonya’ya(295) 146 dakika fark atarak Avrupa şampiyonu oldu. Ayrıca, Türkiye 2012 yılından beri Avrupa’da en çok mobil konuşma yapan ülke konumunda bulunurken, Türkiye’yi 295 dakikayla Makedonya, 271 dakikayla İtalya, 270 dakika ile de Romanya takip etti.

2017 yılının ikinci çeyreğinde mobil trafik 63,84 milyar dakika olurken, sabit trafik miktarı ise 1,91 milyar dakika olarak gerçekleşti. Gerçekleşen konuşma trafiğinin yüzde 93,2’sini mobilden yapılan konuşmalar oluşturdu.

Yapılan bu medya analizine göre, cep telefonları yıl içerisinde 32 bin 547 habere konu olduğu da belirlendi. Son yıllarda elimizden düşürmediğimiz cep telefonları teknoloji bağımlılığının bir numaralı göstergesi olarak kabul ediliyor.

Çünkü 6 saatten fazla mobil cihazları kullanıyor olmamız, telefona bakmak için uyanmamız ve tuvalete dahi cep telefonlarıyla gitmemiz medya üzerinde birçok habere konu oldu. Sosyal ağlar ise cep telefonu kullanımın artmasındaki en önemli faktör olarak göze çarptı.

:: Günde kaç saatinizi cep telefonuyla geçiriyorsunuz?

1 Yorum

  1. Bunu araştırmaya gerek yok 🙂 dışarda etrafımıza baktığımız zaman nekadar zaman geçirildiğini anlarız 🙂 7/24 insanlar yolda yürürken trafik ışıklarında geçerken bile gözü telefondan başka birşeyı görmüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz