Türkiye’nin YouTube Star’ı kim oldu?

0
686 Okunma

Hem eğlenceli hem de öğretici içerikler ile çocukların gelişimlerine katkı sağlayan Max’ın YouTube işbirliğiyle düzenlediği YouTube Star yarışması sonuçlandı. Yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından binlerce başvuru oldu. Bu başvurular arasından seçilen 18 finalistin yarıştığı Max YouTube Star’ın birincisi Furkan Yaman’ın takımında yarışan, Bursa’dan Yusuf Çakmakçı oldu.

İşte diğer takımların birincileri

Yarışmada her takımdan da bir birinci belirlendi. Ruhi Çenet’in takımında yarışan İstanbul’dan Cihan Ünal ve Buğra Kazancı’nın takımında yarışan Brüksel’den Berkant Nedkov da kendi takımlarının birinciliğini kazandı.

Türkiye’nin ilk YouTuber yarışması Max YouTube Star’a Türkiye’nin dört bir yanından 8-17 yaş grubu çocuklar katıldı. Katılımcılardan finale kalmaya hak kazanan 18 isim, ünlü YouTuber’lar Ruhi Çenet, Buğra Kazancı (Minecraft Evi) ve Furkan Yaman koçluğunda eğitim alarak videolar çektiler. Videolar, dört hafta boyunca Aslan Max Tv YouTube kanalından yayınlandı. Kanalda, emojilerden atasözü bulmaktan komik görüntülere bakarken gülmeme yarışmasına, kelimeyle ilginç bir hikayeyi canlandırmaktan gözleri bağlı şekilde ellerindeki nesneleri tahmin etmeye çalışmaya kadar birçok eğlenceli içerik izleyenleriyle buluştu. Yarışmanın jüri üyeleri Ruhi, Buğra ve Furkan tarafından da değerlendirilen içerikler, izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

Max YouTube Star’a 62 bini videolu olmak üzere toplam 154 bin başvuru yapıldı. Yarışma süresince tüm Max YouTube Star videoları 18 milyonu aşkın kez izlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz