Türkiye’yi Piri ile gezin!

0
201 Okunma

Artık ihtiyacımız olan her türlü bilgiyi cep telefonlarımızdan öğrenebiliyoruz. Her an yanımızda olan cep telefonları sadece bir iletişim aracı olarak kullanılmıyor. Yeri geliyor cebimizden alışveriş yapıyoruz, yeri geliyor bankacılık lemlerimizi, kredi başvurularımızı cep telefonlarımız ile hızlı ve pratik bir şekilde yapıyoruz. Hatta onları bir ödeme aracı olarak kullanıyoruz.

‘Piri’ adında geliştirilen marka, akıllı telefonları bir yürüyüş rehberine dönüştürüyor. App Store ve Google Play mağazalarında yerini alan ‘Piri’, kullanıcılara yürüyüş turları öneriyor, bu yürüyüş turlarına ise sesli olarak anlatılmış hikâyeler eşlik ediyor. İşte Piri’nin detayları…

Arttırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılıyor

Uygulamada iki özellik dikkat çekiyor. Bunlardan biri seslendirmelerin gerçek rehber turlarından alınması. Sesli yürüyüş turuna katıldığınızda bulunduğunuz ortamın sesine uygun bir ambiyans yaratılıyor. Dikkat çeken diğer bir özellik ise artırılmış gerçeklik (Augmented Reality) teknolojisinin kullanılması. Yürüyüş turuna başladığınızda karşısına bir harita çıkıyor.

Bu haritadaki numaraları takip ederek yürüyüşünüzü tamamlayabiliyorsunuz. Harita üzerinden takip etmek istemeyenler ise artırılmış gerçeklik seçeneği sunuluyor. Bu sayede akıllı telefonların kamerası üzerinden yürüyüş yolu bilgisi alabiliyorsunuz.

Akıllı telefonlarınızı yürüyüş rehberine dönüştürüyor

Türkiye’nin ünlü rehberleri Saffet Emre Tonguç ve Ali Canip Olgunlu tarafıdan hazırlanan içeriklerle hazırlanan sesli yürüyüş rotaları, Piri’de şu an 7 adet İstanbul, 5 adet Anadolu ve 4 adet yurtdışı turu bulunuyor.

‘Piri’ adında geliştirilen marka, akıllı telefonları bir yürüyüş rehberine dönüştürüyor. App Store ve Google Play mağazalarında yerini alan ‘Piri’, kullanıcılara yürüyüş turları öneriyor, bu yürüyüş turlarına ise sesli olarak anlatılmış hikâyeler eşlik ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz