18 Ağustos Perşembe 2022

HelloMind cebinizdeki psikolog olarak tarihe geçecek

HelloMind uygulaması sayesinde artık sizde kendi psikolojik sorunlarınızı aşabilirsiniz. Bununla birlikte çok daha rahat bir şekilde uygulamaları önlemek için ciddi sorunları ortaya çıkarabilirsiniz.


Akıllı telefon uygulamaları son yıllarda birçok ihtiyacımızı gidermeye yardımcı oluyor ki artık bu ihtiyaçlar arasında HelloMind uygulaması geliyor. Stresli bir yaşam sürenler için tasarlanan kişisel psikolog uygulaması HelloMind bunlardan biri olarak tarihe geçecek gibi duruyor. Jacob Strachotta, 20 yıllık tecrübeye sahip bir hipnoterapist ve aynı zamanda uygulamayı yaratan kişi bu konu oldukça ilginç tezler sunuyor. Psikologlara binlerce dolar vermek yerine artık sizde bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Uygulamanın çıkış noktası Strachotta’nın hipnoz tekniği var ama uygulamayı indirince bizi çok daha iyi anlayacaksınız. Uygulamanın asıl amacı beynimizin duygusal bölümünün aldığı karar mekanizmasına olumlu etkilerde bulunup bizi duygusal olarak kötü hissettiren durumlardan kurtarmak olduğu için aslında oldukça ciddi bir iş yapıyor. Kullanıcılar stres, kaygı, kilo, uyku, motivasyon ve kişisel güven gibi seçeneklerden birini seçerek ilk adımı geçmiş oluyor.

250’DEN FARKLI TEDAVİYİ ORTAYA ÇIKARIYOR

Uygulamanın asıl amacı beynimizin duygusal bölümünün aldığı karar mekanizmasına olumlu etkilerde bulunup bizi duygusal olarak kötü hissettiren durumlardan kurtarmak. Öncelikle kullanıcının yapması gereken ilk şey ihtiyaç duyduğu veya kendisinde çok fazla hissettiği bir problemi en azından hafifletmek adına terapi seçeneklerinden kendisine uygun olanı seçmek.

Uygulama içindeki tedavi seçenekleri hiç de azımsanmayacak seviyede. Kullanıcılar stres, kaygı, kilo, uyku, motivasyon ve kişisel güven gibi seçeneklerden birini seçerek ilk adımı geçmiş oluyor.Bu adımın ardından kullanıcı alt seçeneklerde seçeceği opsiyon ile ikinci adımı da tamamlamış oluyor. Uygulama içinde ana başlıkların altındaki alt başlıklar ile beraber toplam 250 farklı tedavi çeşidi sunuyor.

Bu da uygulamanın ne derece geniş bir yelpazede olduğunun ve hitap ettiği kitlenin ne derece büyük olduğunun bir göstergesi. HelloMind şehrin kargaşasından ve stresten biraz da olsa uzaklaşmak ve kendini daha hissetmek isteyenler için farklı bir tecrübe olabilir

YAZAR: Gamze Deste Yegin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alzheimer hastalığının çözümü müzikden geçiyor olabilir! 2

Alzheimer hastalığının çözümü müzikden geçiyor olabilir!

Müzik beyin sağlığı için oldukça önemli bir noktada yer alıyor. Ruha etki eden şarkılar sayesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.