26 Şubat Çarşamba 2020

Uçaklarda verilen yiyecekler sağlıklı mı?


Özellikle uzun yolculuklarda yemek zorunda kaldığımız uçaklarda verilen kahvaltılar, akşam yemekleri ne kadar sağlıklı?

Kimliğini açıklamayı tercih etmeyen uçuş görevlisi  bir uçuş görevlisinin Quora adlı paylaşım sitesinde attığı post ile uçaklarda yediğimiz yiyeceklerin sağlık olmadığını belirtti. Uçakta verilen yiyeceklerin uçuş başlamadan en az 12 saat önce hatta günler önce hazırlandığını ve bu şekilde yolculara sunulduğunu söyledi.

Uçakta verilen yiyeceklere aynı zamanda bolca baharat, tuz ve çeşitli yağların karıştırıldığı artı olarak kimyasal maddelerin de bulunduğunu ve bu sayede tatlarının daha az kötü geldiğini belirtirken host ve hosteslerin yanlarında kendi yiyeceklerini getirmelerinin de bu sağlıksız yiyecekleri yemek istememelerinden kaynaklandığını açıkladı.

Uçaktaki yiyecek ve içecekler tercih edilmemeli

Meyvelerin neden o kadar taze göründüklerini hiç düşündünüz mü? diye soran personel, uçuştan saatler önce hatta günler önce hazırlanan meyvelerin de bu kadar taze kalamayacağını belirtti. Bunların dışında vejeteryan ve işlenmemiş diye sunulan seçeneklerin de sağlıklı olmadığını hatırlattı.Yemeğin dışında uçakta sıcak kahve ve su içilmesini önermeyen çalışan, suların tuvaletlerdeki sulardan sağlandığını belirtti.

Hava basıncı nedeniyle kulaklarımızın tıkandığı bilinirken aynı zamanda bu basıncın koklama ve tat alma duyularımızı da hissizleştirdiği söyleniyor. Uçak personeli herhangi bir yolcunun da uçağa kendi yemeğini getirmesinin farkındalık yaratacağını düşündüğünü açıklıyor.

YAZAR: Özüm Oben Şendil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

google-fit-guncellendi-2

Google Fit güncellendi!

Eğer sizde bir Wear OS saatine sahip değilseniz bundan dolayı kişisel istatistiklerinize erişiminiz daha kolay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir