13 Ekim Cumartesi 2018

Apple’dan batarya ömrünü iyileştirecek güncelleme!


Apple CEO‘su Tim Cook‘un ABC News‘a verdiği röportajda gelecek bir güncelleme ile eski iPhone modellerindeki batarya ömrünü iyileştireceğini ve kullanıcılarının bataryalarıyla ilgili detaylı datalara erişebileceğini bildirdi.

Son günlerde büyük tartışma yaratan ve kullanıcıların tepkisini çeken Apple, güncellemelerinin eski iPhone modellerini yavaşlattığını itiraf etmişti.

Yeni güncelleme batarya ömrünü iyileştirecek


Bu tartışmalar üzerine geçtiğimiz günlerde ABC News‘a konuşan Apple CEO‘su, getirecekleri güncellemenin iPhonelardaki batarya ömrünü iyileştireceğini vurgularken güç yönetiminin eski modelleri yavaşlatması sebebiyle de bu seçeneğin kullanıcı insiyatifine bırakılacağını açıkladı. Şirket, bunlarla beraber gelecek güncellemede kullanıcılara batarya ömürlerinin istatistiklerini sunacak.

Güncellemenin beta sürümünün Şubat ayında çıkarılacağı ancak tam sürümünün ise Mart ayında sunulacağını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve iPhone kullanıcılarının tepkisini çeken batarya sorunu için de özür dileyen Cook, röportajda şirketin ilerideki hedeflerinden de bahsetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendi kullanımlarını takip edebilen 3D baskılı protezler!

Araştırmacılar, gömülü pil veya elektronik aygıtlara gerek kalmadan veri iletmek için 3D baskılı plastik nesneler için bir …

Bir Cevap Yazın