Uyku düzeni için harika çözüm: ResMed S+

0
330 Okunma

Uyku düzeni, günümüzün en önemli sorunların biri. Gün içerisinde bedeni ve zihni yorulanlar, gece uykusuz olsalar dahi uykuya dalmakta zorluk çekebilirler. Dış etkenlerden daha çok, kendi uyku saatinizi ve uyuyamama sebebinizi bu cihaz ile kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

ResMed, 25 yıldan fazla deneyimi ile uyku düzeni alanında başarılara imza atmış bir ABD şirketi. Yeni tasarlanan S+ ürününü ise benzeri diğer araçlardan farklı olarak bileğinize veya vücudunuza takmanıza gerek yok. Çünkü ResMed S+ dünyanın ilk temassız uyku izleyicisi olarak geçiyor.

ResMed S+

ResMed S+ özellikleri ve fiyatı

Tasarım olarak çok beğenilmeyen S+, büyük ve dikdörtgen bir yapıya sahip. Tasarım özelliklerinin yanı sıra sürekli başucunuzda durması gereken bir ürün. Çünkü S+, sizin hareketlerinizi ve nefesinizi sürekli olarak takip edebilecek şekilde tasarlanmış. Bu iki durum da bazı kullanıcılar tarafından hoş karşılanmıyor. Fakat, diğer teknik özellikleri bu iki olumsuz durumu unutturabilir.

Kurulumu sırasında hiçbir zorluk çekmeyeceğiniz S+, oldukça sade tasarlanmış. Şarj kablosunu ve bir de telefonunuzu takabileceğiniz iki girişi var. İlk birkaç gün, uykunuz hakkında verimli ve doğru sonuçlar almanız biraz zor. Fakat, cihazı kullanmaya devam ederek sizi tamamen tanımasına izin verirseniz, S+ iyi bir uyku koçuna dönüşebiliyor.

Mobil uygulaması sayesinde uykunuza ait birçok bilgiye kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Cihazın sizi daha iyi tanıması için bazı küçük anketlere katılmanız gerekiyor.

Bunlar; gün içerisinde ne kadar kafein aldığınız? Herhangi bir egzersiz düzeninizin olup olmadığı veya günlük yaşamda ne kadar stresli olduğunuz gibi sorulardan oluşuyor. ResMed S+ sizin için bu bilgileri gece uyku düzeni ile birleştirerek daha doğru sonuçlara ulaşmaya çalışıyor.

Tüm bunları sağlamak için size ait bir solunum modeli oluşturur. Uyku ağırlığınızı ve ne zamanlarda uyku düzeninizin değiştiğini ölçümler. Ayrıca dışarıdan gelen sesleri ve ortamın sıcaklığını da ölçümleyerek uykunuza etki edebilecek dış etkenleri de bulabilir.

uyku düzeni sağlayan ResMed S+
Uyku düzeni sağlayan ResMed S+ uygulamasına ait ekran görüntüleri.

Uyuyamadığınız zamanlarda içerisinde bulunan bazı rahatlatıcı müziklerinizi açabilirsiniz. Seçtiğiniz müziğin ses seviyesi solunum hızınıza göre uykuya dalmanızı hesaplar ve ona göre alçalır. Bunun dışında, Mind Clear adlı mini stres giderici özelliği sayesinde daha önceden sizi rahatlatıcı şeyler yazabilir veya ses kaydı yapabilirsiniz.

Cihazı siz ve başka birisi farklı zamanlarda kullanabilirsiniz. Uykunuzu düzene girdirebilecek ve bijolojik saatinizi hesaplayacak bu cihaz hakkında daha detaylı bilgi için ResMed sitesini ziyaret edebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz