13 Ekim Cumartesi 2018

Vespa elektrikli motosiklet için kolları sıvadı

Değişen dünyaya ayak uydurmak isteyen Vespa yeni yılla birlikte elektrikli modelini pazara sürecek. Elektrikli Vespa’nın tam batarya ile 100 kilometre kadar yol alabilmesi bekleniyor.


Elektrikli motor çılgınlığı bütün dünyayı sarmışken sadece otomobil üreticileri değil motosiklet üreticileri de elektrikli motor için kolları sıvadı. Elektrikli motosiklet için kolları sıvayan Vespa ilk elektrikli motosikleti için tarih bile verdi. 2016 yılında zaten elektrikli motosiklet ile ilgili ipuçları veren Vespa gelecek yıl ilk modelini pazara sokacak. Çıkacak yeni klasik modelin ise Vespa Elettrica olarak adlandırıldığını söyleyelim. Türkiye’ye artık ne zaman gelir bilmiyoruz ama elektrikli motosikletin tercih edilip edilmeyeceği konusunda biz biraz tereddüt ediyoruz.

YENİ VESPA MODELİ SESSİZ OLACAK

Yeni çıkacak elektrikli Vespa modelinin sessiz olacağını söyleyelim. Tam batarya dolumunda 100 kilometre menzil sunacak olan Vespa’nın elektrikli motoru aynı zamanda hızlanma yeteneğine sahip olacak. Vespa’nın o klasik sesi elektrikli motorlarda olmayacak ki zaten bu motoru süren herkes yakıt tasarrufu konusunda bir sıkıntı yaşamıyor çünkü motosiklet çok az yakıyor. Genelde tercih edilen modeli zaten 50 CC’dir.

HEM ELEKTRİK HEM DE HİBRİT MODEL OLACAK

Yeni yılda satışa çıkacak modeller arasında hem elektrik hem de hibrit modelin olması bekleniyor. Elektrikli modelin 100 kilometre gidebileceği söylenirken hibrit modelin 2 katı kadar menzile sahip olabileceği belirtiliyor. Piyasaya çıkacak elektrikli Vespa’nın tek renkte olacağı söyleniyor ama şirket tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Vespa’nın tarihini bilen herkes elektrikli motor konusunda pek olumlu düşüncelere sahip değiller ama şirket normal olarak değişen dünyaya ayak uydurmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendi kullanımlarını takip edebilen 3D baskılı protezler!

Araştırmacılar, gömülü pil veya elektronik aygıtlara gerek kalmadan veri iletmek için 3D baskılı plastik nesneler için bir …

Bir Cevap Yazın