8 Mayıs Cumartesi 2021

Vestel corona virüs ile mücadele için kolları sıvadı


Vestel corona virüs ile mücadele kapsamında birçok yeni uygulamayı hayata geçirdi. 65 yaş üzeri vatandaşların ihtiyaçları için harekete geçen şirket, aynı zamanda sokak hayvanları ve sağlık çalışanları için de kolları sıvadı. Yapılan yardım ve bağışlara ek olarak Vestel, toplumun içinden geçtiği bu zorlu dönemde hayatı kolaylaştıran uygulamalarla bireyleri destekliyor.

Vestel corona virüs ile mücadeleye destek veriyor

Vestel corona virüs ile mücadele kapsamında dikkat çeken bazı uygulamalarla karşımıza çıktı. Sağlık kuruluşlarına Vestel ürünleriyle destek olan şirket, diğer yandan sokak hayvanlarını da unutmadı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vestel CEO’su Turan Erdoğan da yaptığı açıklamada sağlık kuruluşlarına Vestel ürünleriyle destek olduklarını, riskli grupta yer alan 65 yaş üstü vatandaşlar ile kahraman sağlık çalışanlarına özel uygulamalar başlattıklarını ve her zaman olduğu gibi sokakta yaşayan hayvan dostlarını da unutmadıklarını ifade etti.

Hastanelere Vestel ürünleri

Vestel, bugünün kahramanları sağlık çalışanlarının hayatlarını kolaylaştırabilmek için ürünleri ile hastanelere yardımcı oluyor. Klima, çamaşır, bulaşık ve kurutma makinesi gibi beyaz eşyaların yanı sıra kahve ve çay makinesi, tost makinesi gibi küçük ev aletlerinden oluşan setleri İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa, Bursa, Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasındaki sağlık kuruluşuna bağışladı.

Ayrıca sağlık çalışanları da mücadele bitene kadar Vestel servis hizmetlerinden 7 gün 24 saat ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Buna; doktorlar, hemşireler, eczacılar, hasta bakıcılar, hizmet görevlileri ve sağlık sektöründeki tüm çalışanlar dahil.

Vestel yetkili servisleribir yandan hizmetlerine devam ederken, bir yandan da hem müşterilerin hem de kendilerinin sağlığı için maksimum düzeyde önlemler alıyor. Koruyucu tıbbı malzemelerle sosyal mesafeyi koruyarak hizmet veren Vestel yetkili servis personeli 65 yaş üstü kişiler için ise bir girişim başlattı. Sosyal izolasyon nedeniyle uzun zamandır görüşemediği çocukları, torunları, yakınlarıyla hasret gidermek isteyen ancak görüntülü görüşme yapmaya imkanı olmayan ya da bu özelliği kullanmayı bilmeyen yaşlılar, servis personeli sayesinde özledikleri kişilerle görüşebiliyor. Vestel personeli kendi telefonundan 65 yaş üstü müşterilerin dilediği kişiyi görüntülü arıyor ve özlem gidermelerine aracılık ediyor. Ayrıca Vestel Müşteri Hizmetleri 65 yaş üstü müşterilere servise gitmeden önce telefonla arayarak ihtiyaçlarını soruyor ve gerekli gıda malzemelerini alarak hizmet vermeye gidiyor.

Barınaklara yardım

Salgın nedeniyle sokaklarda yiyecek bulmakta zorlanan hayvanları da düşünen Vestel, kuşlar, kediler ve köpekler için belirlenen noktalara mama bırakıyor. Servisler aracılığı ile barınaklara mama götüren Vestel’in bazı teknik servisler ise köpekler için kulübe yapıyor.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünya Şifre Günü nedir? Şifre ve siber güvenliğe dair tavsiyeler

Mayıs ayının ilk perşembe günü kutlanan Dünya Şifre Günü bugün kutlanıyor. Intel tarafından organize edilen bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir