22 Mayıs Pazar 2022

WhatsApp atağa geçti, yeni özelliklerini duyurdu!


Whatsapp emoji tepki özelliği

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir dizi yeni özelliğin kapısını kullanıcılarına açtı. Bir süredir üzerinde çalışmaların ve test aşamalarının sürdüğü özelliği artık deneyimlemek mümkün. İşte detaylar.

WhatsApp emoji tepki ve diğer özellikleri kullanıma sundu

Whatsapp emoji tepki özelliği

Instagram’da görmeye alışık olduğumuz emoji ile tepki verme özelliğinin WhatsApp’a da geleceğini duyurmuştuk. Çalışmaların devam ettiği ve test sürecinin başladığı özellik artık kullanıma açıldı. Son güncelleme ile birlikte kullanışlı özelliği artık deneyimlemeniz mümkün. Resmi bir duyuru ile aktif hale getirilen özellik hakkında yapılan açıklama şu şekilde;

WhatsApp Toplulukları vizyonumuzla geçtiğimiz ay duyurduğumuz gibi, şu anda kuruluşlar, işletmeler ve birbirine sıkı sıkıya bağlı diğer grupların güvenli bir şekilde iletişim kurmaları ve işlerini WhatsApp’ta halletmeleri için özellikler geliştiriyoruz. Şimdiye kadar aldığımız geri bildirimler çok olumluydu ve daha birçok yeni özelliği insanların kullanımına sunmak için sabırsızlanıyoruz.

Emoji ifadelerinin artık uygulamanın en son sürümünde mevcut olduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. İfadeler eğlenceli ve hızlıdır, aynı zamanda gruplardaki aşırı yükü de azaltır. Gelecekte daha da geniş bir ifade yelpazesi ekleyerek ifadeleri geliştirmeye devam edeceğiz.

Buna ek olarak, artık WhatsApp’tan boyutu 2 GB’a kadar olan dosyaları uçtan uca şifreleme özelliğiyle korunmuş olarak tek seferde gönderebilirsiniz. Daha önceki 100 MB limitine göre bu artışın küçük işletmeler ve okul grupları arasındaki işbirliği için yararlı olacağını düşünüyoruz. Daha büyük dosyalar için WiFi kullanmanızı öneriyoruz ve yükleme veya indirme sırasında aktarma işleminizin ne kadar süreceğini size bildirmek için bir sayaç görüntüleyeceğiz.

Sürekli olarak aldığımız en önemli taleplerden biri, bir sohbete daha fazla kişi ekleme seçeneği oldu. Bu nedenle şimdi bir gruba 512 kişi ekleme özelliğini aşamalı olarak kullanıma sunuyoruz. Özel, güvenli ve emniyetli topluluklar oluşturmak emek ister. Bu iyileştirmelerin insanların ve grupların birbirine yakın kalmasına yardımcı olacağını düşünüyoruz. Kullanıcıların bu güncellemeleri beğeneceğini umuyor ve yıl boyunca daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Tüm özelliklerini tek bir açıklama ile duyuran ve detaylarına yer veren WhatsApp; büyük bir atılım yaptı. Oldukça kullanışlı olan özellikleri ile kullanıcıların gönlünü fethedecek uygulama; başka özellikler üzerinde de çalışmaya devam ediyor.

YAZAR: Ayşenur Sandıkçı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp istenmeyen gruplara son verecek yeni özellik sunuyor

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların konforunu arttırma konusunda kararlı. Yeni özellikleri ile grup kurmaları kolaylaştıran platform, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.