Yapay zeka ile daha güvenli e-ticaret deneyimi

0
451 Okunma
yapay zeka ile daha güvenli e-ticaret

Teknolojinin ilerlemesiyle ve bu alandaki yatırımların artmasıyla birlikte son yıllarda yapay zeka araştırmaları ve çalışmaları ile daha güvenli e-Ticaret mümkün olacak.

Günümüzde insan beyni ve gücüyle yapılan görevlerin bir kısmının yerini teknolojik aletlere devretmesi daha karmaşık ve büyük işlerin ölçeklenmesini mümkün kılmaktadır. Aynı zamanda insan gücüyle yapılan işlerin tamamlanması daha uzun zaman alıyorken yeni teknolojiler ve yapay zeka teknolojileri ile ürünler daha kısa sürede ortaya konabilmektedir.

Yapay zeka dolandırıcılığı önleyecek, daha güvenli e-ticaret

Daha güvenli e-ticaret deneyimi mi istiyorsunuz? Yapay zeka alanındaki çalışmalarına 2015 yılından beri devam eden online ödeme hizmetleri şirketi iyzico, yapay zeka çalışmalarına TÜBİTAK destekli bir Ar-Ge projesi ile başladıklarını ve son iki yıldır Veri Bilimi Ekibi ile birlikte hızlandırarak  e-ticaret alanındaki dolandırıcılığın önüne geçerek güvenlik problemini ortadan kaldırmayı hedeflediğini açıkladı.

yapay zeka ile daha güvenli e-ticaret

Şirketin CTO’su Hakan Erdoğan‘ın yaptığı açıklamaya göre ‘Frauctive‘ adı verilen teknoloji birçok yapay öğrenme metodunu kullanarak kişinin alışverişi kendi kredi kartıyla mı yoksa çalıntı kartla mı yaptığını anlayabiliyor ve ödemelerin yüzde kaç olasılıkla riskli olduğunu saniyeler içerisinde belirleyebiliyor.

Aynı zamanda geliştirdikleri bir başka yapay zeka teknolojisi ile resim işleme,doğal dil işleme ve yapay öğrenme yöntemlerini kullanarak internetten yapılan yasa dışı ürün satışlarını algılayabildiğini belirtiyor.

iyzico zeka çalışmaları ile ilgili yazılarına burdan ve internet sitesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz