13 Ağustos Cumartesi 2022

Yapay zeka robot avukat geliştirildi!


Yakın gelecekte resmi işler için komşunuzun avukat çocuğuna ya da avukatlık okuyan arkadaşlarınıza ücretsiz danışman muamelesi yapmanıza gerek kalmayacak. Çünkü ücretsiz hukuk danışmanınız artık robotlar olacak.Teknolojinin bu şiddetli gelişimi yeni senaryolar üreterek günlük hayatımızı etkiliyor.

Bir İngiliz şirketi Yapay Zeka servisini duyurarak park cezalarınız hakkında şikayetlerinizi kolaylaştırıyor! Ve İngiltere ve New York’da Avukat Robot bir yıldan az zamanda 160.000 dava kazandı. Bu inanılmaz hikayeyi okumaya devam edin! İki yıl önce Joshua Browder tarafından geliştirilen, New Yok ve Londra’daki kullanıcılara park cezalarına itiraz edebilmeleri için danışmanlık sağlayan chatbot artık İngiltere’de 50 şehirde çalışabiliyor.

160 bin park cezasına itiraz etti

Geçtiğimiz yılın haziran ayında 160 bin park cezasına başarılı bir şekilde itiraz eden DoNotPay‘in başarı oranı ise yüzde 64. Artık yeni yeteneklere de sahip olan DoNotPay, Amerika, İngiltere ve Kanada’ya sığınma talebinde bulunacaklara da yardımcı oluyor.

DoNotPay’in çalışma prensipleri ise oldukça basit. Probleminizi arama çubuğuna yazdıktan sonra chatbot sizi yönlendiriyor ve çeşitli seçenekler sunuyor. Söz konusu yapay zeka doğum izni, ev sahibine itiraz, sigorta tazminat talebi ve taciz gibi konularda dilekçe yazımı ve form doldurumu için yardımcı olabiliyor.

Dünyanın ilk robot avukatı olarak tanımlanan DoNotPay’in zaman içinde farklı ülkelerde de hizmete sunulması bekleniyor. Ücretsiz avukatlık hizmeti sunan servise buradan ulaşabilirsiniz.

YAZAR: Gamze Deste Yegin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazon irobot

Amazon’dan büyük yatırım. iRobot satın alındı!

Tüm dünyanın e-ticaret merkezi haline gelen Amazon, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’de dahil olmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.