Yeni IKEA uygulaması evinize sanal mobilya yerleştiriyor

0
858 Okunma

IKEA‘nın WWDC 17’de müjdelediği artırılmış gerçeklik uygulaması kendini gösterdi. Apple’ın iOS 11‘i için AR kitiyle geliştirilen uygulama evinizi dekore etmeyi çok daha kolay hale getiriyor.

 Apple’ın mobilde artırılmış gerçeklik teknolojisine önem vermesiyle üçüncü parti firmalar da harekete geçti. Onlardan biri de IKEA. Mobilya seçimi ve yerleşimini çok daha basit bir hale getiren uygulamanın ismi ise IKEA Place. iOS 11 için geliştirilen uygulamada tek yapmanız gereken odayı taramak. Sonrasında IKEA 2.000’den fazla ürününü barındıran uygulama içinden evinize en uygun mobilyayı seçerek telefon ekranından uyumunu belirliyor.

Alacağınız eşyaların eviniz için uygunluğunu denetliyor

IKEA’nın uygulamasının güzel yani sadece eşyaları evinize taşıması değil elbette. IKEA’nın açıklamasına göre uygulama yüzde 98 doğrulukla eşyayı doğru boyutla uygulamaya yansıtıyor. Yani alacağınız koltuk takımının seçtiğiniz bölgeye uyup uymayacağını uygulama sayesinde anlayabiliyorsunuz.

 

Aynı zamanda odadaki ışık ve gölgelendirmeyi anlayabilen uygulama bunu eşyalara da yansıtarak daha gerçekçi bir deneyim sunuyor. Uygulama içinde eşyayı odaya yerleştirdikten sonra fotoğrafını çekebilir, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

IKEA Place’in ücretsiz olacağını da ekleyelim. İlk etapta koltuk, yemek masası gibi büyük eşyaların yer alacağı uygulamanın zaman içinde kataloğunu da genişletmesi bekleniyor. Uygulama üzerinden satışın olup olmayacağı şimdilik net değil. Ancak ürünlerin fiyatı görüntülenebiliyor. iOS 11 19 Eylül‘de indirilmeye sunulacak. Uygulamanın da yakın zamanda App Store’da yerini alması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz