Akıllı yoğurt makinesi Yomee ortaya çıktı

0
350 Okunma

Hem lezzeti hem de alternatiflerine göre daha sağlıklı olmasından dolayı pek çok kişi kendi yoğurdunu kendi mayalıyor ki bunun akabinde oldukça ekşi bir yoğurt ortaya çıkarabiliyor. Hazır yoğurtların rahatlığına alışan insanlar için yoğurt mayalamak zahmetli ve vakit alan bir şey olarak biliniyor ancak kendi yoğurdunuzu evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz yenilik Lecker Laps isimli bir girişimciden geldi. Artık evde yoğurt yapmak çok zor olmayacak ve istediğiniz zaman sadece süt ile yoğurt yapabileceksiniz.

Bir kere yoğurt mayalayıp o lezzete alışıktan sonra bu işten vazgeçmeniz çok zor olabilir! Evde kolay bir şekilde yoğurt mayalamak için Kickstarter projesi olan minik yoğurt yapma makinesi Yomee ile tanışma vaktiniz geldi.

SADECE 6 SAATE TAMAMEN DOĞAL YOĞURT YAPABİLİRSİNİZ

Bildiğiniz gibi yoğurt yapımı sütün ısınması ve soğumasına dayalı olan bir dizi kimyasal fermantasyonla mümkün oluyor. Bu nedenle kısa sürede yoğurt yapmak neredeyse imkansız. Ancak Yomee’nin cihazı, size 6 saat içinde ufak bir kapsülden gayet sağlıklı yoğurt hazırlamayı garanti ediyor.

Bu fikir, süreklilik kazanan bir iş modeli için de çok ideal. Bu makinenin müşterileri, yoğurt yapmak için dışarıda hazırlanmış mayaları kullanamıyorlar. Cihaz sadece Yomee’nin hazırlayıp sattığı ve yoğurt mayasının kültür tozunun bulunduğu kapsüllerle çalışabiliyor. Bir Android ve iOS uygulamasıyla tüm süreci takip edebiliyor ya da yiyeceğiniz yoğurdu ağız tadınıza göre seçebiliyorsunuz. Ayrıca bu minik yoğurt yapma makinesi Yomee’den 12 çeşit yoğurt yapabilirsiniz! 

Cihazın fiyatı 100 dolar olarak belirlenmiş ve her bir maya kapsülünün fiyatı 1 dolar. Firmanın Kickstarter hedefi ise 28.000 dolar ve bu hedefe de çoktan ulaştılar. Evet, Türk Lirası cinsinden bir kase yoğurt için 3.5 TL fazla, ancak bu ve bunun gibi projeler bizden çıksa sattığımız her kapsül başına 3.5 TL kazanan bizler olurduk.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz