22 Temmuz Pazartesi 2019

Youtube Hikayeler özelliğine sanal gerçeklik efektleri geliyor!


Snapchat’ten alınan hikaye özelliği Instagram’ın başarısına başarı kattı. Instagram’ın ardından Facebook da hikaye özelliğini kullanmaya başladı. Video izleme platformu Youtube da bu yükselen trendden payını almak için hikaye işine girdi Youtube Hikayeler şimdi rakiplerine karşı öne geçmeye hazırlanıyor. Şirket bunun için bir süredir beklenen sanal gerçeklik hamlesini yaptı. 

Geçen yıl kasım ayında faaliyete başlayan Youtube Hikayeler özelliği şimdi sanal gerçeklik desteği ile gelen efektlerle zenginleşecek. Yeni özellik önceden kaydedilmiş videolarda da uygulanabilir olmasıyla dikkat çekiyor. 

Youtube Hikayeleri yalnızca 10 binden fazla abonesi olan içerik sağlayıcıları için kullanılabilir durumda. Bu da uygulamanın test edilmesini oldukça zorlaştırıyor.

Youtube Hikayeleri de diğer platformlarda olduğu gibi tıklama sayısını artırmakta önemli bir rol oynuyor. Özellikle içerik sağlayıcıların oldukça ihtiyaç duyduğu tıklama sayısı için hikayeler özelliğine önem vermesi gerekiyor.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google uygunsuz içerikleri sizinle birlikte izliyor!

Microsoft,  Carnegie Mellon ve Pennsylvania Üniversiteleri tarafından yürütülen ortak bir çalışma, Google ve Facebook hakkında ilginç …

Bir Cevap Yazın