30 Kasım Pazartesi 2020

Zarif bilgisayarlarında birçok girişi olabilir!


Eğer laptopların çok fazla girişi olmayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Sony Vaio bu ön yargıyı resmen yıktı. Karşınızda Vaio SX12‘nin tüm girişleri…

2019’da kompakt bir dizüstü bilgisayar satın alırsanız, birkaç USB portundan fazlasını görüyorsanız şanslısınız demektir. 15 inç ekranlı “masaüstü değiştirmeleri” bile olsa nadiren daha iyi sonuç verir. Fakat Vaio’nun 12,5 inç SX12’si çok başka.

 MacBook’tan daha büyük olmayan bir dizüstü bilgisayarda:

  • 3x USB-A
  • USB-C
  • HDMI
  • Ethernet
  • Bir SD kart yuvası
  • VGA (!)
  • Bir kulaklık girişi

Bütün bu güçlü girişler sadece 888 gram ağırlığında.

Tabii ki, bu batarya ömrünün hiçbir şey olmadığını söylüyor. Vaio’nun limandan daha az üreticiyle çalışacak kadar fazla iç alanı olmadığını varsaymak adil. SX12’den maraton çalışma süreleri beklemek yanlış ama bu uzun ömürlülük konusunda bağlantıya değer veren biri için gayet iyi olabilir.

Sony VAIO SX12 tanıtıldı

SX12, bu hafta 1.100 dolar veya 119.800 dolar civarında satışa başlıyor. Modelin batıya çıkıp çıkmayacağı belli değil. VAIO küresel gönderilerini önemli ölçüde azalttı, ancak diğer üreticilerin en azından her tür bağlantı noktasına sahip bilgisayarlar için bir izleyici kitlesi olduğunu fark etmemek imkansız.

Sizce daha uzun süre dayanan batarya mı yoksa daha çok giriş mi hangisini seçerdiniz?

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo AR Glass 2021

Oppo AR Glass 2021 tanıtıldı: Önemli bir rakip mi?

Akıllı gözlük pazarında karşımıza önemli aktörler çıkıyor. Öncelikle Google Glass bu noktada öncü sayılırken ardından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir