23 Mayıs Pazartesi 2022

1.3 milyon Clubhouse kullanıcısının bilgileri internette yayınlandı


Facebook ve Linkedin’in ardından Clubhouse kullanıcılarının da kişisel verileri çalındı. CyberNews haberine göre, 1.3 milyon Clubhouse kullanıcısının bilgisi ücretsiz olarak internette paylaşıldı. İşte detaylar:

1.3 milyon kişinin verileri çalındı

Clubhouse kullanıcıların kişisel verileri, bir hacker forum sayfasında ücretsiz olarak paylaşıldı. Paylaşılan bu bilgiler arasında kullanıcıların kimliği; isim ve soyisimleri, fotoğrafları, kullanıcı adı, Twitter kullanıcı adları, Instagram profilleri, takipçi sayısı, kullanıcının takip ettiği kişiler gibi bilgiler yer alıyor.

Şirket bu konuyla ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı. Son günlerde sosyal medya platformlarında meydana gelen bu veri açıkları ise kullanıcıları endişelendirdi. Uzmanlar bu tehlikelere karşı önlem alınması gerektiğini bildiriyor. Hesabınızın çalındığını düşünüyorsanız öncelikle şifrenizi değiştirmeli daha sonra da iki aşamalı kimlik doğrulamayı aktif etmeniz gerekiyor.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram logosunda değişikliğe gitti

Meta çatısı altında bulunan popüler sosyal medya platformu Instagram, logosunda değişikliğe gitti. Şirketin yeni logosundaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.