28 Eylül Pazartesi 2020

100 milyar dolarlık servetiyle Mark Zuckerberg


Mark Zuckerberg net serveti

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Mark Zuckerberg, yeni açıklanan rakamlarla birlikte 100 milyar dolarlık servete ulaştı. Bu rakama şu anda Zuckerberg’in yanında, Amazon CEO’su Jeff Bezos ve Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, ulaşabilmiş durumda. Yani 100 milyar dolar değerinde servete sahip olan üç kişi bulunuyor. Mark Zuckerberg net serveti ile dikkat çekiyor!

Mark Zuckerberg net serveti ile en zenginler arasında

Hatırlarsınız yakın zaman önce, Instagram yeni TikTok benzeri özelliği olan Reels özelliğini kullanıma sunmuştu. Türkiye’de de aktif olarak kullanılan bu özelliğin ardından Facebook’a bağlı Instagram’ın hisselerinde bir artış oldu. 100 milyar dolarlık servete bu özelliğin eklenmesiyle kolayca ulaşan Zuckerberg, görenleri şaşırtıyor.

Yeni Bloombergi raporuna göre, Zuckerberg’in bu serveti onu sayılı insanlar arasında sokuyor. Instagram Reels özelliğinin ardından gelen bu servet artışı ise oldukça iyi görünüyor.

Bunun yanında geçen hafta büyük teknoloji şirketleri yargılanmış, Apple ve Amazon gibi şirketlerin CEO’ları rekabet endişeleri sebebiyle yargılanmışı. Facebook CEO’su Zuckerberg de bu davada yargılananlar arasındaydı. Bu kötü imajın ardından gelen bu servet artışıyla gözler yine Mark Zuckerberg’e döndü.

Facebook Messenger için gelecek iOS desteği

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

acun ılıcalı, exxen, netflix

Acun Ilıcalı yeni dijital platformunun ismini açıkladı

TV8’in sahibi ünlü yapımcı Acun Ilıcalı dijital bir platform kuracağının sinyallerini haftalar öncesinden vermişti. . TV8’in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir