18 Nisan Pazar 2021

Facebook Messenger için gelecek iOS desteği


Facebook Messenger-Facebook Messenger iOS destegi-01

Dünyada hala milyonlarca insan tarafından kullanılan Facebook Messenger uygulaması için iOS kullanıcıları yeni bir desteğe kavuşuyor.

Şirket Messenger için kullanıcıların mesajlarını meraklı gözlerden daha iyi korumasını sağlayan yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik etkinleştirildiğinde, telefonun kilidi açılsa bile kullanıcıların gelen kutularını görüntülemeden önce Face ID, Touch ID veya parolalarını kullanarak doğrulamak gerekecek.

Facebook Messenger-Facebook Messenger iOS destegi-02

Facebook Messenger için gelecek iOS desteği

Söz konusu özellik şu an için test aşamasında olsa da kullanıcılar için daha güvenli bir mesajlaşma deneyimi vadediyor. Uygulamaların birçoğu artık güvenlik noktasında geliştirme ve güncelleme yayımlıyor. Bu sebeple Facebook gibi güvenlik sorunlarıyla gündeme gelen bir platformun ekstra güvenlik için adımlar atıyor olması kullanıcıları rahatlatıyor olabilir.

Özellik nasıl kullanılacak derseniz: Uygulamadan çıkıldığında Face ID, Touch ID veya parola 1 dakika, 15 dakika ya da 1 saat sonra gereksin gibi bir özelleştirme sunuluyor. Bu akıllara App Store’dan bir şeyler indiren kullanıcılar için kimlik doğrulamasını sorma ya da şifre ekranına geçme özelliğini getiriyor.

Facebook Messenger kontrolü ailelere veriyor

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

A101 22 Nisan aktüel kataloğu iRobot Roomba 606 Robot Süpürge

A101 22 Nisan aktüel kataloğu iRobot Roomba 606 Robot Süpürge

A101 aktüel kataloğunda bu hafta birbirinden avantajlı ürünler yer alıyor. Küçük ev aletlerinden yürüyüş bandına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir