19 Ağustos Pazartesi 2019

230 yeni emoji geliyor!


Derdimizi çoğu zaman onlarla anlattığımız emojiler gittikçe çoğalıyor. 2019 yılında 230 yeni emoji telefonlarımıza girmeye hazırlanıyor. Yeni liste ise şimdiden paylaşıldı. 

Yeni emoji listesindeki emojileri biz mart ayından itibaren kullanmaya başlayacağız. Ancak telefonların işletim sistemlerine ve emojilerin kullanılacağı uygulamalara göre bu tarihte değişiklikler yaşanabilir. Emojilerin tamamen tüm cihazlara nüfuz etmesi yıl sonunu bulacak.

Yeni emojiler arasında esneyen yüz, beyaz kalp, el sıkma işaret, flamingo ve waffle dikkat çekiyor. Ayrıca kalp, daire ve kare gibi bazı emojilere farklı renk seçenekleri de eklenecek. Uzun zamandır kullanıcılar tarafından beklenen beyaz kalp emojisi de yeni güncellemeyle birlikte kullanılmaya başlanacak. 

Çeşitli kültürleri sembolize eden emojiler de yeni emojiler arasında yer alıyor. Çiftler emojilerinde de cilt rengi kombinasyonları çoğalıyor. Aynı zamanda engelli kişiler için de bir düzineden fazla emoji yeni güncellemeyle birlikte geliyor. 

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube videolarını artık müzikler heder etmeyecek!

YouTuber’ların yaşadığı sorunların başında, müziklerin oluşturduğu telif hakları geliyor. YouTube videoları kısa da olsa telif hakkı …

Bir Cevap Yazın