Ameliyatsız estetik gerçekten avantajlı mı?

0
133 Okunma

Bıçak altına yatmak ya da narkoz almak istemeyen pek çok kişi, güzelliğini korumak için ameliyatsız estetik tekniklerine yöneliyor.

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, insanların güzelliklerini koruma bilincinde olduğunu söylüyor. Cihantimur, “Bireyler artık yaşlanmadan koruyucu önlemler almak istiyorlar. Bu bilinç hızlı bir şekilde gelişti ve gençlik son derece eğitimli ve donanım sahibi. Yaşlanınca neler yaşayacağını, cildinde ne gibi değişimlerin olacağını çok iyi biliyor. 30’lu yaşlarda henüz ince çizgileri oluşmadan önlemler almaya bakıyorlar. Geliştirdiğim ameliyatsız cilt yenileme tekniği Örümcek Ağı Estetiği’nin bu kadar sevilmesinin nedenlerinden birisi de bu aslında” diyor.

Estetik cerrahi ruha hitap ediyor

Cihantimur’a göre estetik cerrahiyi sağlık unsurlarının dışında tutmak büyük bir yanılgı… Çünkü estetik, insan ruhuna hitap ediyor ve insanı mutsuz eden bedensel ihtiyaçlara karşılık veriyor. Cihantimur, bu ihtiyaçların en temelinde güzel ve genç kalmanın yattığını söylüyor ve şunları ekliyor: “Genç kalabilmek bir ütopya gibi düşünülse de, bugün estetik cerrahinin geldiği teknolojik donanım, yeni yapılan çalışmalar, vücudun asıl neye ve nasıl ihtiyacının olduğunun çok daha iyi bilinmesi gerekiyor. Güzel ve genç kalmayı estetik, hayal boyutundan çıkarıyor.”

İyileşme süreci kısa, kesi yapılmayan teknikler

“Modern dünyamıza, iyileşme süreci kısa, kesi yapılmayan ve cerrahi işlemlerin olası risklerini ortadan kaldıran teknikler geliştiriyorum. Lokal anestezi ya da bölgesel uyuşturma ile yapılan ameliyatsız teknikler, ayrıca kesi yapılmadan ya da mikro girişlerle uygulanabiliyor. İple kepçe Kulak Estetiği, Basit Burun Estetiği, Örümcek Ağı Estetiği, Genital Güzelleştirme gibi tekniklerin ortak noktası, kişilere iyileşme döneminde sorun çıkarmayan, çoğu kesi yapılmadan gerçekleştirilen teknikler olmasıdır” diyen Cihantimur, ameliyatsız estetik uygulamalara olan talebin ileriki dönemlerde çok daha fazla artacağını söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz