Bilgisayardan Instagram’a video yüklemenin kolay yolu

0
1.713 Okunma

Fotoğraf tutkunlarının en popüler sosyal medya kanalı Instagram, yapılan güncellemelerle birlikte 500 milyon kullanıcıya ulaştı. Sadece video ve fotoğrafın paylaşıldığı bu sosyal platformda Instablogger’lık gibi yeni trendler de oluştu.

Kişisel sayfaların yanı sıra hobi sayfalarının da bulunduğu Instagram’a, bilgisayardan video yüklerken zorlanıyorsanız, size bir aracı program önerebiliriz. Kullanımı oldukça kolay ve ücretsiz olan Shotcut, size bu konuda yardımcı olacaktır.

Shotcut nedir?

Shotcut Video programmer

Özellikle Instablogger ve hobi sayfası olanların kullanabileceği ücretsiz ve en iyi video editörlerinden biri… Shotcut, bu alandaki en güçlü araç değil belki ama tüm özelliklere sahip olan ve en kolay kullanılan araçlardan…

Nasıl kullanılır?

Öncelikle bilgisayarınıza Shotcut programını yükleyin. Instagram’da paylaşmak istediğiniz videoyu editlemek için seçin. Videonuzun başlangıç ve bitiş noktalarını seçip Instagram’da paylaşabileceğiniz boyutlar haline getirin. Bu işlemlerden sonra videonuza çeşitli filtreler ekleyebilirsiniz. İstediğiniz düzenlemeleri yaptıktan sonra videonuzu dışa aktar diyerek kaydedebilirsiniz.

Kayıt işlemi sırasında tercihen Dropbox veya Drive gibi bulut uygulamaları kullanabilirsiniz. Daha önceden programa Dropbox veya Drive hesabınızı tanıtırsanız, bu aşama sizin için daha da pratik olacaktır. Bu sayede dilerseniz telefonunuzdan da videonuzu tek bir adımda kolaylıkla görebilirsiniz.

Instagram hesabınızda olan editlenmiş videoyu bulut uygulamalar sayesinde dilediğiniz yerden paylaşabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan bu programı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz