Google Clips kamera ile çocuklarınızı gözetleyin

0
255 Okunma
Google Clips kamera
Google Clips kamera

Çocukların güvenliği ebeveynlerin en önemsediği konulardan biri. Çocuklarını yalnız bırakmak istemeyen ebeveynler bakıcı tutmak, kreşe yollamak veya ailelerine emanet etmek gibi yolları tercih ediyorlar. Ama yine de ailelerin kafasındaki soru işaretleri son bulmuyor.

Teknolojinin ilerlemesiyle bu gibi güvenlik sorunları da son bulacak gibi görünüyor. Google Clips kamera ile fotoğrafların ve videoların tüm anlarını kaydedebileceksiniz. Bu sayede siz dışarıdayken içiniz daha rahat olacak. Onun dışında yüzleri tanımlaması için geliştirilen AI teknolojisi de bu cihazda mevcut.

Google Clips bilgilerinizi şifre ile koruyor

Nesnelere kolayca tutturularak çekim yapma gerçekleştirebilme yeteneğine sahip olan Clips, sadece 60.5 gram ağırlığında ve 49 milimetre uzunluğunda. Ufak tefek cihazın önünde büyük ve çıkık bir kamera lensi yer alıyor. Bu lens 130 derece görüş alanına ve f/2.4 diyaframa sahip. Kamera sensörünün çözünürlüğü hakkındaysa detay verilmiyor.

Merak etmeyin, bu görüntüler ve videolar Google‘ın bağlantılı olduğu hizmetlerle paylaşılmıyor. Sadece cihazda saklı bir şekilde duruyor. Şifreli bir şekilde korunan bu görüntüler, sadece sizin istediğiniz zaman paylaşılabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=JXh1yyvXpwo

Oldukça iyi görüntü kalitesine sahip olan Google Clips, saniyede 15 kare fotoğraf yakalayabiliyor. Android cihazlara Wifi ve Bluetooth ile görüntüleri aktarabiliyorsunuz. Fiyatı ise 250 Dolar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz